Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyaral a körzetis fogorvosom....

Nyaral a körzetis fogorvosom. Kihez mehetek?

Figyelt kérdés
Két körzetis dokink van, akihez járok, az elment nyaralni egy hétre. A másikat nagyon nem szeretem, rengeteg személyes kellemetlenséget okozott már. VIszont jövőhéten már be tudtuk volna fejezni az utolsó húzást, csak hát elmegy. Viszont nekem jövőhét után már tabu, mert edzéseim lesznek, és kéthetes edzőtborom, így nem akarom halogani. Elmehetek-e más város körzetis dokijához INGYEN? (18 év alatt vagyok) Alapkezelésekről van szó. Húzás és tömés.

2016. júl. 14. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Szabad orvosválasztás van, viszont az orvosnak joga van eldönteni hogy a körzetén kívüli beteget ellássa-e. Szóval kérdezni lehet, de ez nem jelenti azt hogy tutira megcsinálja.

Esetleg még úgy tudnak a körzeten kívül beteget fogadni, ha a beteg kifizeti a kezelés költségeit. Ez olyankor jó, ha túl sokan vannak a körzetben és betelik a havi limit amit TB-vel elszámolhat az orvos. Vagyis ilyenkor a körzeten kívüli betegeknek (akik nem tartoznak az orvos ellátási kötelezettsége alá) ki kell fizetni azt az árat, amit eredetileg a TB-ből vonnának le.

2016. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!