Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fog, meddig lehet tömni?

Lyukas fog, meddig lehet tömni?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam, de ilyet nem találtam. Szóval hátsó alsó fogról lenne szó, elég nagy lyukkal (először tömés, utána gyökérkezelés, majd újratömés...). Nemrég begyulladt (csak az ínyen látszott, nem volt annyira nagy), majd antibiotikummal lement, semmi baja már. Kérdés, hogy megérné-e újratömetni? Szerintem nem, mert a bacik biztos vagyok benne, hogy alatta maradnának, és akkor utána fél évvel megint el lehetne ezt játszani. Ha meg megint elkezd begyulladni, antibiotikummal könnyebben kezelhető a helyzet. Szerintetek?

Köszi előre is!



2016. júl. 17. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak a gyökér szivatott.

Egy röntgen és megmondják mi a szitu.

2016. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt, hogy a "gyökér szívatott"?
2016. júl. 17. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy van egy fogad, ami a gyökerkezelés és tömés után idővel megint szuvasodni kezdett és van rajta egy nagy lyuk? Igen, megérné betömni, mert elfogy a fogad, aztán lehet kihúzni. Ha már nincs annyi belőle, hogy rendesen lehessen tömni, akkor még mindig meg lehet oldani egy inlay/onlay-jel vagy koronával. Az, hogy nézed, ahogy rohad és néha kapkodsz rá egy kis antibiotikumot, nem megoldás és abszolút egeszségtelen. Ennek a "marad alatta baci" dolognak nemigen látom az értelmét. Ha van alatta egy gennyes tályog, akkor azt kezelni kell, ha nincs, akkor meg a szuvasodást kell kezelni, mielőtt lesz.
2016. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, mi nem vagyunk fogászok, és nincs is rálátásunk a fogra. Én azt javasolnám, keress fel egy szakembert, azaz egy fogorvost, aki pontosan meg tudja mondani, hogyan is kell kezelni az adott fogat.
2016. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mit értesz az alatt, hogy a "gyökér szívatott"?"

Azt, hogy a fog gyökér ereket és idegeket foglal magában.

Az erek táplálják, az idegek teszik lehetővé hogy érezd a harapást, a hőmérsékletet.

Ha maradt az idegből, ami elkezdett egy idő után begyulladni, az előfordul. Aztán elhal és ennyi, a gyulladás felszívódik.

2016. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3#: Nem! Leírom részletesebben.

Volt rajta egy kis lyuk, ezt betömték, de feltehetőleg rosszul, ezért egy idő után begyulladt, feldagadt, stb. Ekkor jött a "töméskivétel" majd gyökérkezelés. Ezek után (gondolom mert nem lehet 100%-ig kitisztítani a gyökérnél, úgyhogy maradnak ott bacik, amik elszaporodnak) ki kellett venni a tömést, és újratömni. És most itt vagyok.


#4: Megyek fogorvoshoz, már rég bejelentkeztem, a legkorábbi időpontra megyek. A szakemberekkel (orvosokkal) sok tapasztalatom van, személyes véleményem szerint(!) a legtöbbje nem sokhoz ért (vagy nem annyira ért a dolgához, amennyire reklámozzák, vagy csak nem érdekli a beteg, ki tudja). Legalábbis azok közül, akikkel eddig találkoztam. Ezért kérdeztem itt, hátha valaki jobban elmerült a témában.


#5: Ez lehetséges, na pl. ezért írtam ki, ez eszembe se jutott volna. De persze majd a röntgen megmondja pontosan mi van.

Köszi mindenkinek!

2016. júl. 17. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, jó, értem. Hát passz. Az is lehet, hogy nem sikerült teljesen jól az első gyökérkezelés, bízzál benne, hogy most már OK lesz.
2016. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!