Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a probléma? Valamelyi...

Mi lehet a probléma? Valamelyik fog, esetleg más baj?

Figyelt kérdés

A bal oldali, felső bölcsességfogam rosszul nőtt és hozzá tud érni a pofazacskómhoz(nem tudom, hogy van e erre jobb szó). Viszont a fogorvos nem tudja kiszedni, mert csak az egyik oldala nőtt ki rendesen, a másik csak minimálisan. Problémát egyszer okozott, rosszul haraptam és ahol a fogam érintette a arcom, kicsit kigennyesedett. pár nap alatt el is múlt. Most viszont ismét gennyes lett ott, ahol éri, de mellé még be is dagadt az arcom. Egy fogam sem fáj, nincs egyik sem begyulladva. Viszont az alsó fogaim is hozzáérnek a pofazacskómhoz, mert bedagadt. A másik oldalla összevetve, ahol kb hozzá sem ér. Emellett még azon az oldalt az állam alatt, valahol a mandulám és az állkapocs csont alatti résznél nyomásra érzékeny. a mandulámon azon az oldalt jó ideje van egy gennyes folt, de problémát még nem okozott.

Most akkor mi a helyzet? Fog,mandula, pofazacskó?

Háziorvoshoz nem megyek, mert ha a netet böngészem már okosabb is leszek. Fogorvoshoz majd csak hetek múlva tudok eljutni. Tippek?


2016. júl. 23. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a bölcsességfogak tudnak ilyen szép pillanatokat okozni. Nekem amikor így be volt gyulladva, hogy az arcom is 2x akkora volt, megvágták az ínyem, hogy kifollyon a genny és aztán le is ment és megjavult.. lehet el kellene menni vele ügyeletre vagy ilyesmi, a hetek múlva soká van. Vegyél be gyulladáscsökkentőt, meg elvileg ha szegfűszeget rágcsálsz az is fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hatású. Aztán szerintem műttesd ki szájsebészeten, ha apadt a gyulladás (amíg gyulladt nem fogják kiszedni).
2016. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szájsebészetre kérj Beutalót
2016. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet kéne antibiotikum (ha gennyes)
2016. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A fogammal semmi baj nincs. Nincs begyulladva,nem fáj, nem gennyes. A számon belül van egy gennyes folt,mint az aftka. Az ami gennyes.
2016. júl. 23. 11:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Afta*
2016. júl. 23. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!