Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal felső fogam begyulladt és...

Dávid vagyok osztcső kérdése:

Bal felső fogam begyulladt és az arcom is feldagadt elég szépen. Tegnap elmentem fogászatra és kihuzta de az arcom még mindig felvan dagadva De a fogam nem fáj. És vissza kel menjek mégegy huzásra a mellettelevőt is kiakarja húzni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mellesleg 2 öregasszony a fogász így olyan mint ha egy horrorfilmben lennék

Szoval tanács kellene hogy mitcsináljak?


2016. júl. 26. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ki kell húzni,akkor vissza kell menned húzásra,ne halogasd. Addig is jegeld az arcod azon a részen ahol dagadt. Meleg semmi képp ne érje, mert mégjobban begyúllad.
2016. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hasznalj ra tantum verde sprayt!
2016. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ráfújnod semmit sem. Hagyd hogy a genny had távozzon a fog helyén. Esetleg antibiotikum segíthet, ha írtak fel (ha elkezded, az egész csomaggal be kell szedni, amíg el nem fogy).

Egyébként nem lehetett volna gyökérkezelni? Gyulladásban lévő fogat húzni iszonyú fájdalmas lehetett (az érzéstelenítő sem hat ilyenkor). Nem mintha a gyökérkezelés kellemesebb lett volna, de ha antibiotikummal kezded, lemegy a gyulladás és csak akkor kezdenek bele a foghúzásba/gyökérkezelésbe - az tutira fájdalommentes lett volna.

2016. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pár dolgot megcáfolok. Be volt gyúlladva a fogam, kértem gyógyszert,h elmúljon a gyúladás és utána húzza ki. A gyógyszer semmit nem hatott ( dalacin) és majd meghaltam úgy fájt a húzás. Másikat húzott sokkal később,az is be volt gyúlladva és érdekes, azt nem is éreztem,h húzta.
2016. júl. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4: A dalacin nem fájdalomcsillapító, hanem antibiotikum. Ez azt jelenti hogy nem fog azonnal hatni, hanem kúra szerűen kell szedni (szigorúan az egész dobozzal!), és min. 2-3 nap múlva lehet érezni a hatását (tejtermékek és dohányzás lassíthatja). Ha nem volt türelmed ezt kivárni, akkor teljesen normális hogy az első foghúzás fájt (az orvosnak is kellemetlen így dolgozni). A második esetben pedig csak azért nem fájt, mert elhalt a fogad. Az elhalás a gyulladás következménye, de nem érdemes kivárni, mert utána a csonthártyát is elérheti (akár egy nap alatt) a fertőzés - ez meg már nagyon komoly tünetekkel jár (magas láz, hidegrázás, folyamatos elviselhetetlen fájdalom - konkrétan szepszisről beszélünk) és szájsebészeti kezelést igényel (akár kórházi bennfekvéssel).

3. voltam

2016. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megjártam a fogorvost és kihuzott egymás után kettőt tehát összesen három fogammal lettem szegényebb kértem elötte a saját tapasztalatait és azt mondta hogy semmit nem tehet érte muszály kihuzni mert teljesen tönkre van menve és ha halogatom rosszabbul járok sokkal.

Nem használt sokat az érzéstelenítő mivel az ínyem is bevolt persze dagadva és az valami borzasztóan fájdalmas érzés volt de már másnap a nyomás szépen lassan engedett

Kicsit megvan dagadva még az arcom és ínyem de aztmonta hogy kb 1 hét míg elmulik

Köszi a válaszokat utolag is !

2016. júl. 28. 12:28
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 kúraszerűen szedtem a dalacint,nem fájdalmat csillapítottam vele. Tudom mire való :) mégsem vitte le a gyúladást. A másik fogam meg nem hiszem,h el volt halva,mert még az nap reggel fájt, mikor mentem húzásra :)
2016. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!