Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Orrom alatt nyomásra kellemetl...

Orrom alatt nyomásra kellemetlen érzés, mi lehet?

Figyelt kérdés
Valószínűleg lyukas a fogam elöl, kocogtatásra érzékeny és ha orrom alatt megnyomom az ínyem részénél érzem is, hogy valami baj van ott. Nem érzek fájdalmat egyáltalán, csak kicsit kellemetlen, szóval akkor nem annyira előrehaladott a dolog, de mindenféleképpen elmegyek orvoshoz, a baj annyi, hogy csak jövőhéten fogok tudni. Addig kibírja a fogam?

2016. aug. 2. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni, de anyumnak szilva nagyságú cisztája volt hasonló panaszokkal, és bizony komoly műtéttel járt ez a kis malőr. Minél hamarabb fordulj dokihoz, és jobbulást!
2016. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát ha akartál ha nem, sikerült!

Viszont annyi, hogy nekem egyáltalán nincsen feldagadva sehol, nem érzek sehol semmilyen duzzanatot se, csak nyomásra kellemetlen érzést tapasztalok eddig. Jövőhét hétfőn az első dolgom a fogorvos, remélem addigra nem rosszabbul.

2016. aug. 2. 11:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak semmi pánik, minden okés lesz! Borogasd hűvös ronggyal, fogmosásnál óvatos legyél, ha kell fájdalomcsillapító nyugodtan szedjél be párat! Remélem nem lesz gond, majd írj mi újság!:)
2016. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Úgy lesz, köszönöm!
2016. aug. 2. 11:55
 5/13 anonim ***** válasza:
A fájdalom hiánya (spontán, vagy hidegre/melegre) nem jelent semmi jót, olyankor ha kopogtatásra közben érzékeny. Valószínűleg elhalt a fogad és alatta van egy ciszta. Amíg csak ennyi probléma van, jó eséllyel meg lehet menteni a fogat gyökérkezeléssel és ha szükséges egy cisztaműtéttel. Rosszabb esetben (vagyis ha nem mész el időben fogorvoshoz), akkor a gyulladás ráterjedhet a csonthártyára és ez már komoly tünetekkel jár (szájzár, arcduzzanat, hidegrázásos magas láz, elviselhetetlen fájdalom...).
2016. aug. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az para. Hát nem tudom, jó lenne ha kitudnám húzni jövőhétig. Most néztem, láthatóan megmozdul a fogam ha megpróbálom mozgatni, semmi jót nem jelenthet. Valóban a gyökércsúcsnál lesz valami gond. ( Valószínűleg eddig is mozgott, csak nem feltétlen figyeltem )
2016. aug. 3. 11:03
 7/13 A kérdező kommentje:

Na ma sikerült eljutnom a fogorvoshoz, elhalt a fogam és alatta van egy gennyes csomó. Ezek szerint jól éreztem, hogy felvolt kicsit dagadva, csak nem tudtam eldönteni, hogy most az ínyem van feldagadva, vagy a szám belülről mert az is kisebesedett közbe.


Fúrt rá 1 lyukat, amit szívogathatok, és tisztán kell tartanom, hogy kijöjjön a felgyülemlett genny. Szerencsére nem fáj túlzottan!

2016. aug. 8. 17:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó kis sztori volt ebéd mellé! :D de örülök hogy semmi komoly :) jobbulást a továbbiakban! :)
2016. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj! :D Köszönöm.
2016. aug. 9. 15:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez volt, de nekem a felső bal-jobb 1-es, 2-es fogaim tönkrementek tőle, mert elég sokáig nem jöttek rá mi a probléma...

Ez volt kb 3-4 éve, most fogok rájuk koronát csináltatni.

Készülj erre te is.

2016. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!