Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bedagadt az ínyem felette...

Szeretemhakerek kérdése:

Bedagadt az ínyem felette lyukas fog van viszont nem fáj csak dagadt?

Figyelt kérdés
Dagadt ès èrzèketlen, màr patikàban kaphatò gyulladàs csökkentőt bevettem 2őt 2 nap alatt, jegelni is pròbàltam, de nem megy le. Ha mosom a fogsm akkor vèrzik az ìny a fog tövèben. Sajnos kint vagyok angliàban, előbb-utòbb le lohad ez megàtol? Meg tudom ùszni a fogàszatot? Itt mèg a hùzàs is nagyon dràga ùgy tudom. Ràadàsula fog inkàbbmàr kb. csak egy lyuk fèlek, hogybeletörne ès csak mègdràgàbb lenne :(

2016. aug. 2. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elhalt a fog. Nincs mese, fogorvoshoz kell menni és minél előbb. Vagy inkább megvárnád, míg a gyulladás el nem éri a csonthártyát? Mert ez lesz a következő és ennek már komoly tünetei vannak (magas láz, hidegrázás, elviselhetetlen fájdalom, szájzár, nagy mértékben feldagadt arc...), akár kórházba is kerülhetsz szepszis miatt.
2016. aug. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehete gyökérkezelni kell azt a fogat, mielőbb menj el, mert fájni fog a későbbiekben.
2016. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha megkérem akkor gyökérkezelés helyette kiszedné inkább ? Ha nagyon fel van dagadva lehet, hogy még most nem nyúl hozzá hanem ad valami antibiotikumot a gyulladásra ?
2016. aug. 3. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Kétlem hogy fájna a gyökérkezelés, mivel nagy eséllyel már elhalt a fog (ha pl. a jégkockát sem érzed vele akkor tuti elhalt).

Ha lehetséges a gyökérkezelés (elég egészséges foganyag van és a csatornák is szabályosak és egyenesek), akkor egy lelkiismeretes orvos nem fogja kihúzni (akár meg is tagadhatja az ellátást, ha a gyökérkezelésbe nem egyezel bele). Nem ismerem az angliai rendszert, de mivel a megmenthető fog kihúzása nem az egészség megőrzésére tett cselekedet (ugyanúgy mint a plasztikai sebészet), ezért az egészségügyi biztosítók nem fizetnek érte - az adóalapú főleg nem. Tehát a foghúzás mindenképpen saját zsebből menne.

A másik meg hogy míg a valóban elhalt fog gyökérkezelése fájdalommentes, ez a foghúzásra ilyen esetben nem igaz. Érzéstelenítést kapnál, de nem fog hatni a gennyes/gyulladt területen, ezért a gyökér körüli élő szövetekkel nagyon is éreznéd a foghúzást.

2016. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom otthon ez, hogy működik, itt a betegfelvételnél belenézett a számba gyorsan, közölték, hogy 4 hétig előreláthatóan nincs szabad időpont, se gyógyszert se semmit nem írt fel annyit mondott, hogy ha belázasodnék rá vagy már maga az állkapcsom fáj vagy szájzáram van akkor tud fogadni "emergency"-ben addig szedjek rá nurofent mert az jó fájdalom csillapító...
2016. aug. 5. 19:00
 6/7 anonim válasza:
nos velem ugyanez volt a helyzet! hirtelen egyre erősebben kezdett el fájni a halott fogam, és 3 nap alatt bedagatt tőle az egész arcom... azthittem,hogy falramászok annyira fájt a fogam.... ajánlom, hogy ezt tényleg ne halasztgasd mert a továbbiakban rohadtul fog fájni !
2016. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor mondd azt, hogy fáj az állkapcsod.
2016. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!