Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most húzták a fogam, de a...

Most húzták a fogam, de a fogorvos semmit nem tett rá hogy csillapítsa a vérzést! Tegyek rá vattát? Fertőtlenítsem valamivel? Van itthon szájüreghez való alkoholmentes fertőtlenítő.

Figyelt kérdés

2016. aug. 3. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit nem tett rá? Nekem egy jó nagy adag vattára/kötszer kombóra kellett ráharapnom és úgy tartani egy ideig. Te is tedd ezt.
2016. aug. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne tegyél rá vattát se semmilyen fertőtlenítő anyagot. Fertőtleníteni csak akkor kell a sebet ha kívülről szennyeződés éri, pl. idegentest okozta sérülésnél - a foghúzásra ez nem érvényes, mert a fog helye alapból steril (ha gyulladás volt, azt a szervezet megoldja, a genny pedig a fog helyéről szépen kiürül). Csak gyógyszertárban kapható steril gézlapot tehetsz rá. Kb. fél centi vastagságú darabot kiszedsz (tiszta kézzel!) és négy felé hajtva ráteszed a sebre, majd ráharapsz. Egyébként van hogy nem tesznek rá, pl. mozgó tejfognál előfordul hogy nem is vérzik vagy helyi vérzéscsillapítót használnak, amitől végleg eláll a vérzés.

Az esetleg nem lehet hogy lenyelted a tampont? Az érzéstelenítő miatt nem érezted volna - egyébként semmi bajod nem lesz tőle, szépen megemészted majd.

Másik: foghúzás után 20 perccel csillapodnia kell a vérzésnek (szivárgás, fémes íz még lehetséges). Ha ez nem történik meg és folyamatosan vérzik, akkor azonnal vissza kell menni a fogorvoshoz (vagy ha már bezártak, akkor az ügyeletre).

Kerüld a dohányzást (1 hétig), tejtermékeket, ne szívogasd/piszkáld a sebet és ne öblögess. Amíg tart a zsibbadás ne egyél-igyál, nehogy félrenyeld. Este fogmosásnál a többi fogat ugyan úgy meg kell mosni, a seb környékét pedig óvatosan kifelé söpörve kell megtisztítani (öblögetni nem szabad!).

2016. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem raktam rá semmit. De egyébként tényleg nem kaptam rá semmit. Soron kívül gyorsan lezavarta az egészet,majd amint kirántotta a fogam mondta hogy mehetek. Meg is kérdeztem hogy mehetek?ennyi? azt mondta igen. Eléggé meglepett..
2016. aug. 4. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!