Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kattog az állkapcsom és fáj...

Kattog az állkapcsom és fáj is nem kicsit, mit tegyek?

Figyelt kérdés
kezdetben csak baloldalt fájt elmentem röntgenre ott azt mondták gyualladás kaptam MILGAMMA nevű gyógyszert jó is lett kicsit később, majd hetekig nem fájt de most elkezdett fájni és kattogni a jobb oldalt az állkapcsom már 2 hete szedem a milgammát (a másik oldalt másfél hét alatt jó lett) de inkább egyre roszabb, nemhogy az evés még az ivás is megterhelő mert ha csak kinyitom a számat már kikattan a helyéről ami nem túl kellemes, azt olvastam a neten hogy ennek okozója lehet -stressz -fogcsikorgatás, -és rossz tartás, az első kettő annyira nem érint a harmadik igaz lehetne jobb a tartásom, lehet hogy emiatt kattog? vagy érdemes lenne vissza menni a fogorvoshoz meg röntgenre? csak biztos vagyok benne hogy ugyanazt fogják mondani ez hiába roszabb mint multkor....
2016. aug. 5. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem röntgen, hanem koponya CT kellene és egy maxillofaciális szájsebésznek kellene megnéznie. Kérdezd meg a fogorvosod/háziorvosod, hogy tudna-e beutalót adni.

Többfajta oka is lehet, pl. szabálytalan harapás, hibás fogpótlás, rendellenes rágás vagy fogcsikorgatás miatti kopás, foghiány, rossz/asszimmetrikus izom- és csontszövet csoportosulás (rossz szokásoktól/tartástól), SLE szindróma (bár ennek látványosabb tünetei vannak).

2016. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kihagytam hogy fogszabályzást is felkereshetsz, csak ott általában nincsen CT. Viszont az ilyen harapási rendellenességek az ő szakterületük (is részben).
2016. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenképpen elmegyek egy ct-re

fogcsikorgatás,foghiány,fogpótlás nálam nincs de a szabálytalán harapást sosem lehet tudni

köszi mégegyszer

2016. aug. 5. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!