Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászatban tapasztaltak...

Fogászatban tapasztaltak valóban szükséges egy ilyen drága megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv.

1,5 hónapja elmentem fogorvoshoz (körzetihez), hogy fájdogál a fogam hidegre érzékeny, ez pár napig volt gond, de nem akartam várni hiába múlt el elmentem ügyeletre, hogy azért mégis nézzék meg.

Tegnapra kaptam időpontot mondván, hogy most nem fáj akkor jöjjek vissza betömi mert lyukas.


Tegnap elkezdte csinálni és ahogy lejjebb ért mondta, hogy nagyobb a gond, gyökérkezelés is szükséges lesz, adott még1 szurit majd "tovább" ment a fogban.


Mikor már majdnem végzett mondta, hogy rak bele gyógyszert ideiglenesen betömi, de ha megakarjuk menteni a fogat akkor kell bele egy csap+korona, amire 33e Ft-ot mondott.


A fog amugy ép volt külsőleg nem tudom szükséges volt e az egyik oldalát teljesen lecsiszolni.

Ilyen mértékű foghiányt valóban nem lehet kiegészíteni egy töméssel?


Ne nézzetek hülyének csak másik oldalon (rágófogról van szó), egyik fogam letörött, akkor maszekba mentem megsem próbálta megmenteni mondta ezt kihuzza, csak húzásnál a másikat letörte... amit akkor nem vettem észre csak későbbiekben fájt.

Az akkori körzeti orvoshoz mentem el és megmentette majdnem fele tömés. (azt a körzetit azóta cserélték).


Emiatt kérdem, hogy most szükséges valóban ez a drága korona? :) (nekem drága, ha valaki megszólna) :)


2016. aug. 10. 11:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!