Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek van olyan fogorvos...

Szerintetek van olyan fogorvos, aki kamura betöm fogat, csak hogy több pénzt kereshessen?

Figyelt kérdés
2016. aug. 14. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs.
2016. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Igen. Sőt a tömőanyag árának tripláját kéri. Minden maszek ilyen. Lehet őket áldani, de úgy át tudják verni a beteget hogy az észre sem veszi. Még csak számlát sem adnak és nem véletlenül. (egy fogászati asszisztens)
2016. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2, lehet van egy-kettő ilyen, de én majdnem 8 éve ugyanoda járok és nem tömött vagy húzott feleslegesen (egyáltalán nem mondjuk), pedig van lyukas fogam, lecsiszolta, leecsetelte és megnézi 6-8 havonta, amikor megyek az ingyenes konzultáción.

Sőt volt olyan, hogy kérdezte, hogy tudok-e kb 5 hónap múlva jönni, mert olyan kicsi a fogkő, hogyha nem muszáj, akkor nem szedi le, csak következő alkalommal.

Röntgent is csak annyit csináltat, amennyi feltétlen szükséges.

Most a 15 éve tömött fogamiról csináltak inkább 2 röntgent, de feleslegesen nem húzták (fül-orr-gégész küldött hozzájuk, hátha a fogam okozza a panaszokat)

Emellett többször kaptam már fogkrém mintát is tőle, fogérzékenységre.


Az előző fogorvosomhoz is vagy 4 évet jártam, ott is mindig nagon korrektek voltak.

2016. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 2/3 Időpont ma 10:43


Azt gondolom, hogy hazudsz!

2016. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4: Én meg azt gondolom hogy te hazudsz xD Akkor mi van?

3: Látszat az egész. Ha most van egy pici fogköved, azt pikpak le lehet szedni egy egyszerű depurátorral. Öt hónap múlva már mindkét állcsonton lesz fogkő, ami árban dupla annyit jelent és hogy legyen ráadás, oda már több eszközt is elővehet (depurátor, homokfúvó, polírkefék és paszták...) ami ugye szintén pénzbe kerül. Hozzáteszem, számlát nem fognak adni.

A szuvas fogon nem segít az ecsetelés, ha már konkrét lyuk van. Csak kivárja amíg nagyobb tömést nem tud belerakni. Ez az ingyenes konzultáció meg csak betegcsalogató (ez a lételeme a maszek rendelőknek). A fogkrémmintát is mindenki (orvos és asszisztens is) ingyen kapja, nehogy azt hidd hogy neki egy fillérjébe is kerül az hogy a betegeknek osztogassa.

Röntgen: alap dolog fogászaton. De minek lő be kétszer, ha csinálhatott volna egyet is (panoráma rtg.)? Megjegyzem a röntgensugárzás nem veszélytelen dolog.

A beteg semmit nem lát a háttérmunkából, sőt igazából azzal sincs tisztában hogy ki nyúlkál a szájában és az illetőnek megvan-e az orvosi végzettsége vagy az adott szakvizsgája.

2 voltam.

2016. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

":

3: Látszat az egész. Ha most van egy pici fogköved, azt pikpak le lehet szedni egy egyszerű depurátorral. Öt hónap múlva már mindkét állcsonton lesz fogkő, ami árban dupla annyit jelent és hogy legyen ráadás, oda már több eszközt is elővehet (depurátor, homokfúvó, polírkefék és paszták...) ami ugye szintén pénzbe kerül. Hozzáteszem, számlát nem fognak adni. " mindig ugyanannyi a fogkőleszedés, fent van az árlistájuk a honlapon, kapok számlát, ha nem tudok az akcióról, akkor felhívja rá a figyelmemet a recepciós, akinél fizetni kell


"A szuvas fogon nem segít az ecsetelés, ha már konkrét lyuk van. Csak kivárja amíg nagyobb tömést nem tud belerakni." biztos igazad van, bár akkor nem értem, 4 éve miért nem nyúl hozzá, az ellenőrzésen kívül ;)


"Ez az ingyenes konzultáció meg csak betegcsalogató (ez a lételeme a maszek rendelőknek)." szintén érdekes, de több alkalommal is jöttem már ki 0 forintos számlával


"A fogkrémmintát is mindenki (orvos és asszisztens is) ingyen kapja, nehogy azt hidd hogy neki egy fillérjébe is kerül az hogy a betegeknek osztogassa. " egy szóval nem mondta, hogy pénzbe kerül, azt mondta ne költsek rá pénzt, mielőtt kipróbálom


"Röntgen: alap dolog fogászaton. De minek lő be kétszer, ha csinálhatott volna egyet is (panoráma rtg.)? " 2 kis röntgen 700 forint / darabjával hatalmas összeg

"Megjegyzem a röntgensugárzás nem veszélytelen dolog." ezért nem akart 4000-ért panorámaröntgent, mikor konkrét 2 egymás melletti fogról kellett ;), de azért ne fessük már az ördögöt a falra, hogy 2 évente egy-két fogászati röntgen akkora gond lenne- pláne, hogy idén már voltam CT-n és fejröntgenen, jövő héten meg MR lesz


"A beteg semmit nem lát a háttérmunkából, sőt igazából azzal sincs tisztában hogy ki nyúlkál a szájában és az illetőnek megvan-e az orvosi végzettsége vagy az adott szakvizsgája." Kint a falon a diplomája mindegyiknek, aki a rendelőben dolgozik



kezdek egyetérteni a fenti válaszolóval, hazudsz

2016. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem magabiztos a fellépésem (beszédhiba), de az eszem azért a helyén van. Több olyan szolgáltatással találkoztam már, ahol kihasználják, hogy nehéz ellenőrizni a munkát. Ahova jártam évekig, ott már elkönyveltek egy kis szerencsétlennek, azt hiszik h bármit megcsinálhatnak velem. Szóval az utolsó felülvizsgálatukkor azt mondták, hogy a bölcsességfogam és a 7-es között van lyuk, és hogy kihúzzák-e a bölcsességfogamat, vagy jó nagy lyukat fúrjanak mindkettőbe? Azóta 2 másik fogorvosnál voltam, egyik sem állapította meg ott azt a szuvasodást.
2016. aug. 14. 15:23
 8/8 anonim ***** válasza:

6: Lehet hogy én hazudok, de akkor te egy mesevilágban élsz, ami nélkülözi a logikát és naivitáson alapul. Attól hogy valaki fehér ruhát hord, rád mosolyog és tudja hogy mikor mit mondjon, még nem lesz jó ember.

Egyébként mi okom lenne hazudni? Névtelenül írtam, szóval nincs rám vagy a munkámra semmilyen hatással az amit gondolsz.

A másik dolog, hogy attól hogy a kérdésre feltett válaszom nem egyezik az ízléseddel, még nem kell lepontozni (bárki is tette). Ilyen esetben én se pontozom le, ha valaki más véleményen van, mivel tényleg léteznek korrektül dolgozó maszek fogorvosok is (akkor is ha én még eggyel sem találkoztam). A kérdés viszont az hogy "Szerintetek van olyan fogorvos, aki kamura betöm fogat, csak hogy több pénzt kereshessen?" Erre pedig néhány egyszerű példa (bár ők nem fogorvosok): [link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2 voltam

2016. aug. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!