Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozó, foghúzással 17...

Fogszabályozó, foghúzással 17 évesen?

Figyelt kérdés
Hónapok óta (!) rágódom, nem tudom eldönteni, hogy vállaljam e a fogszabályozót, mert 2 fogamat is ki kell húzni. Belegondolni is rossz a fogszabályozóba számomra, de zavarnak a fogaim. Össze vannak torlódva, mikor becsukom a szám, úgy érzem mintha mindenki azt nézné, hogy miért ilyen furán áll szám. Szerintetek mit tegyek? (Foghúzás sajnos elkerülhetetlen, damon meg a nem tudom milyen speckó cuccokkal sem mehet a nélkül.) Áprilisban leszek 18, szóval még azelőtt érdemes lenne elkezdeni.

2016. aug. 16. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, hogy nem lehet húzás nélkül. Csak TB-re ilyeneket nem csinálnak.

Két lehetőséged van, vagy bevállalod most a húzást és megcsináltatod TB-re vagy vársz, gyűjtész pénzt olyan eljárásra ahol nem kell húzni.

2016. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Állítólag nem lehetséges a kiálló fogak helyzete miatt. Máshol is olvastam már, hogy sajnos nem mindent lehet megoldani húzás nélkül.
2016. aug. 17. 02:03
 3/5 anonim válasza:

Nekem két lehetőségem volt. Az egyik a foghúzás, a másik az állkapocsműtét. Súlyos torlódásom egy felső túlharapásom volt. Végül a foghúzás mellett döntöttem. Ne félj! 30 foggal is lehet normális életet élni :)

14/l

2016. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Én 17 vagyok, januárban töltöm a 18-at, most fogják felrakni a felsőt szeptember végén, az alsót 1 hónapra rá :) nekem mind a 4 bölcsességfogam ki kellett műteni (mikor mondta a fogszabályzó orvosom, szinte elájultam a gondolattól :D) De nekem lesz állkapocsműtétem is egy év múlva! (Van egy enyhébb bulldogharapásom, mások mindig azt mondják, hogy nem is látszik, szép vagyok így is, de engem zavar, már nagyon régóta, ezért már 14 évesen biztos voltam benne, hogy megcsináltatom) Szóval én úgy voltam vele, hogy ha ilyen műtétet akarok akkor nevetséges lenne a b.fogak miatt megfutamodnom :D most csütörtökön altatásban ki is vették mind a 4et, nagyon jó érzés túlesni rajta. Fájni fáj,a pépes kajából elegem van, de ez ezzel jár, gondolj arra, hogy egy szebb fogsorral sokkal nagyobb önbizalmad lesz:) ha pedig téged zavar, és úgy érzed jobb lenne megcsináltatni, akkor nincs is miről beszélni :D
2016. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! :) Én is kicsivel a 18. születésnapom előtt kaptam fogszabályzót és 2 fogamat húzni kellett. Sajnos nekem volt 1-2 komplikáció (beletörtek a foggyökerek az ínyembe), amiket csak szájsebészeten tudtak eltávolítani, ami nagyon nem volt kellemes... :D De! A felső fogsoromon,ára már teljesen kiegyenesedtek a fogaim és a kihúzott fogak után hagyott rések is kezdenek összehúzódni. Nagyon zavartak a csálé fogaim, így semmiképp sem bántam meg. Eddig csak egyszer volt olyan, hogy szinte elviselhetetlenül fájt 1-2 napig, az az egyik meghúzás után volt, de azóta sem. Persze néha felséri a számat, de erre van a viasz...:) Most várom, hogy az alsó fogsorra is feltegyék, bár azt leginkább a mélyharapás javítása miatt.

Egy szó, mint száz, sok kellemetlenségen kellett keresztül mennem, (valamint iszonyú drága is, mert már nem mehettem támogatottra) de örülök, hogy belevágtunk. Életemben először mondta valaki nekem, hogy "Szépek a fogaid!" :)

2016. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!