Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1 év alatt 2 tömésem is...

1 év alatt 2 tömésem is kiesett, ugyanannál a dokinál lettek csináltatva- ilyenkor a dokiváltáson kívül lehet valamit tenni? Kompenzáció, retorzió

Figyelt kérdés
2016. aug. 17. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. Kihúzatod a tömött fogaidat szájsebésszel, és soha többé nem fúratsz vagy tömetsz. Ezenkívül elcseszheted a hírnevét.. A fogorvosi kamaránál is bejelentheted, de sok értelme nincs.

Ha a fogat megfúrják, megtömik, tönkremegy benne a keringés, és az anyagcsereréje is leáll, és csak bajod lesz vele.

Fogmegtartó kezelés nem létezik..

Negyedévente kell ellenőrzésekre járni, meg magadnak is nézegetni, és ha repedést vagy érzékenységet tapasztalsz, akkor változtatni a táplálkozási szokásaidon, és a tisztántartásra fokozottan odafigyelni, mert pár hónap alatt magától regenerálódik ha még csak kezdődő a dolog...

2016. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A töméssel fúrással, kezelésekkel az a baj, hogy utána olyan baktériumok telepszenek meg a halott vagy félhalott fogkoronában, amik a többi fogat is veszélyeztetik, vagy az íny vérkeringésén keresztül mérgeznek.
2016. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokan szídták az ezüst amalgám töméseket, de azok azért működtek jól, mert azok a fémek antiszeptikusak, baktérium ölőek! És ez a mostani műanyag, meg porcelán anyagokról egyáltalán nem mondható el. Hiába tesz alá gyógyszert, meg égeti ki a csontot foszforsavval (megölve ezzel a maradék anyagcserét is) annak a hatása pár hét alatt elmúlik, és utána egy baktériumtelep lesz alatta, ami a csontot rohasztja. Baromi veszélyes ez.
2016. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hidd el, ennél tisztábban nem tudom tartani a számat.

Tudom a helyes technikát, naponta többször fogat mosok, még többször öblögetek szájvízzel ( egy időben fogselymeztem is, de nem szeretem)


Az viszont érdekes, hogy van benn tömésem ~10 éve, amit más csinált ( akinek amúgy nagyon rossz hírneve volt a városban) és nincs probléma azzal a foggal.


Ezt a kettőt pedig egy sokkal jobb nevű hölgy csinálta és BAMM.


Az első amikor kiesett valóban éreztem, hogy nem zár jól- sajnos külföldön voltam, horribilis áron csinálták volna meg.



Itt a másodiknál, repedést, fájdalmat nem éreztem.

Annyi, hogy vasárnap óta kicsit érdesebb volt a felszíne ( metszőfog elöl).

Ma, fogmosás utáni öblítéskor egyszercsak a számban maradt a tömés fele....

2016. aug. 17. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, nema tisztántartásoddal van baj, hanem azzal, ha van egyetlen tömött fogad is, akkor onnantól kezdve hiába tartod tisztána fogaidat, mert annaka belsejében vannak a baktériumok, és azt nem tudod tisztántartani. Húsz percenként meg nem moshatsz fogad egész nap.

Az összes valaha megfúrt vagy tömött fogadra vessél keresztet, és távolíttasd el őket, ha hosszú távon (13-15 év) jót akarsz magadnak.

2016. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A baktériumok a vérkeringésen keresztül is tudnak terjedni a fogágyban például egy tömött fog belsejéből egy egészséges fog gyökeréhez. Erről persze egy fogorvos sem beszél..


Pl megfázol, antibiotikumot szedsz, és utána le van gyengülve az immunrendszered... A tömött fogból a gócpontból, meg szépen áttelepszik pár baktérium a mellete levő egészséges fogba, és nem is veszel semmit észre mert belülről kezdi el szétrohasztani, aztán csak azt veszed észre hogy érzékeny, begyullad, fáj..


De ugyanígy rámehetnek a szerveidre, például a szívbillentyűre is ezek a baktériumok..

A szívinfarktus, a szívizomgyulladás és a rossz fogak között elég nagy összefüggés van.. Több tanulmányban is olvastam már ilyenekről..

2016. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hmm.. ez új nekem.


Eddig 4ből 3 fogam úgy lyukadt ki, hogy semmi jelét nem láttam, aztán egyszer csak beszakadta zománc és alatta szép kis lyuk tátongott már. Belülről-kifelé.

Erről miért nem beszélnek a fogászok?

2016. aug. 17. 20:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokmindenről nem beszélnek sajnos...

A coccus törzsekről sem, amik magáta szuvasodást okozzák!

Egy pofonegyszerűen behatárolható baktériumtörzsről van szó, amit bizonyos élelmiszerek alapból tartalmaznak is, és nem a cukorka mega csokika.. azok csak tápanyagot adnak nekik!

Az erjesztett tejtermékekben fordul elő, és a kolbászfélékben!

Amikor fogat húznak, ezek az élelmiszerek meg vannak tiltva! Tudod miért?

Mert ezek a baktériumok a kihúzott fog helyén keresztül, képesek megtámadni az állcsontot is.

Ezeknek egy része képes csont evő baktériummá alakulni, és akkor vannak a bajok.

2016. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!