Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma reggel 9 kor volt egy...

Ma reggel 9 kor volt egy műtéti fogeltávolításom, és úgy érzem mintha a varrat szétjött volna teljesen, pedig nagyon vigyáztam rá! Mennyire baj ez?

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne, hogy kontár munka volt, mert szó szerint megkínoztak, a varratot meg lefénykéepztem, és teljesen összevissza volt, és hagyott egy 3 cm feleslegesen logó varratot a számba, szóval nem nagyon érdekelte, ja és kb 20 perc alatt lezavarta az egészet. Szóval mi baja lehet, ha kiesik a varrat idő előtt?

2016. aug. 19. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván szétnyílik a seb és nem gyógyul össze, meg belekerülhet kaja, ami begyullaszthatja. Ha ennyire gány meló volt, akkor lehet, hogy nem kellett volna egész nap ülni vele, hanem el kellett volna menni valahová, ahol tesznek bele újat. Még most is elmehetsz amúgy az ügyeletre.
2016. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hmm. Hát nálunk rohadtul nincs ügyelet. 60 km-t kellett utazni, hogy ide is eljussak. Ilyen foggal buszozni/vonatozni nem lehet, arról nem beszélve, hogy a fa**a közlekedésnek hála, lenne vagy 4 óra, hogy odaérjek... Az ügyelet is ott van ahol voltam, 60 km-re innen. Minek mennék vissza oda, ahol elba**ták??
2016. aug. 19. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát talán hogy az asztalra csapj és megmondd, hogy szétcsesződött?! Vagy esetleg ott helyben kellett volna elmondani, hogy nem vagy megelégedve, vagy nem, tökmindegy, de nem hazajönni, hanem egy másik orvoshoz.

Mert az neked logikus, hogy szétbarmolt szájjal otthon gépelgetsz? Nyilván nem tudhattam, hogy a bekötőúttól is még ilyen messze laksz, de nem is értem, milyen választ vársz. Kisműtéted volt, ez orvosi felügyeletet igényel, nyilván kontroll, varratszedés elő van irányozva, tehát a dolog magát nem játssza le és nem gyógyul meg csak úgy. Ha pár nap után kezd foszlani a varrat, az még elmegy, de hogy most, frissen dobja ki a seb, az mindenképp kezelendő, mielőtt összeszedsz egy gennyes gyulladást, és akkor megint vágnak majd. Házi praktika erre nincs, szájseben a szétnyílt varrat nem kezelhető otthon. Marad a doki. Sakk-matt.

2016. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!