Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fogínygyulladásom van...

Ha fogínygyulladásom van akkor mit fog csinálni a fogorvos?

Figyelt kérdés

Nem ilyen tipikus válaszokat kérek hogy "meggyógyít" meg társai...

eddig kb 4 fogamat érinti.. nem merek elmenni mert eddig mindig megkínzott..



2016. szept. 6. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
ha fogkő miatt van, akkor azt leszedi, megtanít fogselymezni és ajánl rá spéci fogkrémet és szájvizet.
2016. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a fogkő még március környékén le lett szedve nem az miatt van.. meg nem látnám hogy fogkövem lenne
2016. szept. 6. 14:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Március rég volt, fél évente kell leszedetni, és nem látni amúgy, ha már látod az már előrehaladott állapotú fogkő! Ha félsz tőle akkor magánba menj.

Egyébként leszedi a fogkövet, lepolírozza, megtanít fogat mosni (lepedékkimutató tablettával), fogselyemhaszálat és javasol fogkefét, fogkrémet, szájvizet, majd visszarendel kontrollra X idő múlva hogy lássa mi változott, ha ez se segít, akkor ecsetel vagy beutal parodontológiára.


Én is így voltam, első 4 fogam laza is volt emiatt: leszedte afogkövet, 3x mentem egymás utáni hónapban, folyton tisztította, nézte, tanította a mosási módszert, ellenőrizte az enyémet és utána félévente kell visszajárnom.

2016. szept. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem és mennyire fáj ez az eljárás? a sima fogtöméshez képest (gyökérkezelésem nem volt)
2016. szept. 6. 15:13
 5/8 A kérdező kommentje:
+ eddig életembe 4x volt fogkőleszedésem és 19 éves vagyok
2016. szept. 6. 15:13
 6/8 anonim ***** válasza:

A fogkőleszedés egyáltalán nem fáj, max itt-ott csíp ha benyúl az íny alá, de az 1mp-nyi. Engem mindig a spriccelő víz zavar max. Utána lehet érzékeny a fogsor, azért kell az általa javasolt fogkrémet használni soft kefével és a jó technikával mosni napi 2-3alkalommal. A töméshez képest viccesen semmi, nekem volt gyökérkezelésem is, szóval tudom. :)

A tanításos dolgok azok sima fogmosási élmények, selyem se fáj, a lepedékjelző egy tabletta amit gyerekeknél használnak hogy lássák a mosás után problémás részeket, az ecsetelés se fáj, csak csúnya a színe és fogja a ruhát :D

A parodontológián általában lézeres a kezelés ami szintén semmi.

2016. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
most vettem észre fogpiszkálóval.. felül 3 fogam is kilyukadt majdnem az íny alatt... csak az a kérdésem: HOGY? és mennyire fog fájni gyulladt ínnyel a fúrás? érzéstelenítő mellett fáj?
2016. szept. 6. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Ki tud az íny alatt lyukadni, mert ott gyűlik be sok baci. Azért kell a féléves fogkőleszedés is. Ezek a veszélyes részek.

Érzéstelenítéssel egyáltalán nem fáj, csak a rezgést fogod érezni, fájdalmat nem.

2016. szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!