Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fehér foltok, de mitől?

Fehér foltok, de mitől?

Figyelt kérdés

Pár hete észrevettem az első fogaimon fehér foltokat. Gyors rá is kerestem az interneten, egy-két kattolás teljes mértékben arról győzött meg, hogy ez bizony kezdeti fogszuvasodás.

Azóta rendszeresen, minden egyes étkezés után fogmosás jön, még ha csak pár falatról is van szó. Itthon colgate triple action van, a maga "kis"(1500ppm") fluorid tartalmával. Sok leírás... gondoltam a kálcium sem maradhat alul, a mindennapos esti vacsora mellé a szokásos 1 bögre tejet 2 bögrére cseréltem. Azonban azt kell tapasztalnom, hogy ezek a foltok egyre élesebbé vállnak, talán kicsit nagyobbak is, de az is elképzelhető.

Tényleg megoldást jelenthet a fluorid tartalom vagy inkább csak árt? Ha minden igaz évek óta ugyan ez a colgate szolgál otthonunkban...



2016. szept. 7. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez fluorid túladagolás.....

[link]

Azonnal állj le a sok fogmosással,napi 2 is bőven elég és válts fogkrémet,egy időre ha lehet fluoridmenteset.

2016. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*fluoridmenteset használj
2016. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja és ha már itt vagyok,akkor szólok,hogy a bolti tejben nem igazán van kalcium.

Helyette ezeket érdemes enni: spenót,karalábé zöldje, kelkáposzta, mángold,joghurt,mozzarella sajt.

(de gyógyszertárit nehogy elkezdj szedni,mert ha túladagolod(mint most a fluoridot)lerakódik a belsőszerveken és csak komoly gondot okozol magadnak.Főleg ha a D vitamin bevitelre se figyelsz,ami segíti a felszívódásárt.)

2016. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint átestem a másik oldalra...

Ha minden jól megy jövő héten már lesz idő fogidoki látogatásra,biztos ami biztos.

2016. szept. 9. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!