Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A Braun Oral-B elektronyos...

A Braun Oral-B elektronyos fogkefékből csak NiMH akkumulátoros van?

Figyelt kérdés
Kerestem Lithium ion-osat de egyszerűen nem találtam... :O Tényleg nem létezik vagy csak rosszul kerestem?

2016. szept. 21. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Anal-X ből van 12 V-os 160 Ah-s autóakkumulátorral is.
2016. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És miért olyan fontos ez neked?
2016. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert nem megy tönkre az aksija fél év után. Telefonban se véletlenül van Li-Ion-os...
2016. szept. 21. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem megy tönkre egy fél év után. Nekem kettő van, uszkve 5 évesek és semmi bajuk. A NiMH akkuk hátránya a Li-ionhoz képest nem a rövidebb élettartam (igazából a ciklusszám simán nagyobb is lehet és a mélykisütést is jobban bírják), hanem a kisebb fajlagos kapacitás, de az egy fogkefénél szart se számít, egy telefonnál meg nagyon is.
2016. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem jelenleg csak NiMH akkus van. Erre a használatra ez szinte tökéletes: a javasolt használati mód szerint a kefét a töltőn tárolod.

Innentől kicsit talán OFF, de magyarázat:

Az előttem szólóval ellentétben ki merem jelenteni, hogy az Oral-B fogkefe halála normál esetben a NiMH akku memória-effektusa. Akkor kell kidobnod, amikor az akku már nem bírja ezt a fajta használatot. Ez ugyanis a NiMH akkunak nem tesz jót. Ugyanígy nem tenne jót a Li-Po akkunak sem. Az ólmos vagy éppen LiFePo akkunak pl. nem lenne vele gondja.

Véleményem szerint három dolog miatt nem létezik más akkutípussal ilyen fogkefe:

- A NiMH akku cellája kisfeszültségű, ez előnyt jelent a vezeték nélküli töltés megvalósításánál (vedd hozzá, hogy két használat között 8-10 órát töltőn lehet az akku).

- A jelenlegi koncepció működik, és az innováció drága (továbbá helyettesíthető innovációra utaló marketinggel).

- A Braun termékeknél gyakran tetten érhető a tervezett avultatás. Ez részben indokolható is: azt lehet mondani, hogy egy fogkefe szerkezete is elöregszik, mire az akkuja elhasználódik (ez persze általában nem igaz).

Cseréltem már akkut Oral-B fogkefében - kettőből egyszer sikerült:). A fő nehézség, hogy a Conradnál fellelt akku némileg nagyobb átmérőjű az eredetinél, így kicsit vagdosni kell a beépített akkutartón. Cserébe nagyon ritkán kell tölteni.

Nálam általában két kefe van üzemben, csak akkor töltöm fel őket, ha teljesen kisült az akku. Így lényegesen lassabban megy tönkre egy NiMH akku.

2017. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!