Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőttek, kivehető fogszabály...

Felnőttek, kivehető fogszabályozóval? Használja/használta valaki? Mennyire hatásos? Bővebben lenn! 23/L

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban volt fogszabályozóm, ami nagyon sokat segített, viszont nem eleget. Kivehető volt, és akkor még nem vettem elég komolyan, sokszor elfelejtettem sajnos.


Mára annyi problémám maradt, hogy kissé előre állnak az első fogaim felül. Úgymond "lófogsorom" van :))

Sokan azt mondják egyáltalán nem feltűnő és nem csúnya, viszont ugyanennyien be is szóltak már miatta.


De mára már nem is csak a külső ami zavar, hanem a bölcsességfogaim növekedése óta, úgy érzem tolják a fogaimat, és megváltozott az egész harapásom, az egész fogsorom. Nem tudom úgy összecsukni a számat mint előtte, kényelmetlenebb, és nagyon zavaró. Úgy gondoltam elmegyek megnézetni, mert valószínűleg húzás lesz a vége, és akkor már rendbe tetem teljesen a fogsoromat.


Nem szeretnék állandót, de nem tudom ennyi idősen mennyi értelme van a kivehetőnek. Bőven lenne időm hordani, azzal nem lenne probléma.


Van valaki aki felnőttként a kivehetőt választotta? Mennyire súlyos problémát kezeltek vele? Sikeres volt? Bármilyen tapasztalatra kíváncsi vagyok. Ha valakinek hasonló problémája volt és állandó készülékkel kezelték, menni ideig tartott?


Köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 1. 23:09
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:

Szerintem azt fogják javasolni, hogy vetesd ki a bölcsesség fogaidat és csináltass állandót. Ha nincs nagy torzulás, az állandót sem kell sokig hordanod. Egyik ismerősömnek elég kusza fogsora volt márciusban rakták fel neki az állandót, és a napokban már le is vették, és elég szép lett neki.

Nekem 20 évesen volt fogszabályzóm másfél évig, azóta kivehető éjszakaival tartom kordában a fogaimat, hogy vissza ne másszanak a helyükre (fogszabi előtt egyébként nekem is ki kellett húzni a bölcsesség fogaimat, mert ugyanilyen gondom volt, mint neked, hogy összetolták a fogaimat).

Tudtommal felnőtt korban nem sok értelme van a kivehetőnek, de egy szakemberrel konzultálj, az a biztos.

2016. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! :) A kivehető fogszabályzókat tudomásom szerint csak gyermekkorban alkalmazzák. Én 15 évesen kaptam fogszabályzót és már ebben a korban se volt opció az éjszakai. Egy barátnőmnek volt éjszakaija, de utána még állandót is kellett hordania, szóval szerintem az állandó sokkal jobban megéri és gyönyörű fogsort csinál! :) A bölcsesség fogakat meg szerintem is ki kellesz húzni, hisz csak összekuszálják még jobban a fogakat és általában nem "férnek el" a szájban.
2016. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!