Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés utáni fájdalom?

Tömés utáni fájdalom?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 hónapja tömték a fogam. A tömés után 2 héttel hirtelen nagyon érzékennyé vált a fogam. Annyira, hogy szimplán a levegőtől is belenyilalt.

Visszamentem, elvileg semmi baja. Érzékenységre való fogkrémet kaptam, bár nem sokat segített. Ez még tűrhető volt.

Most már harmadik napja, esténként tompa fájdalom sugárzik a fogsoromból(jobb felső oldal, itt van a tömött fog is).

Nappal semmi baja, de este elkezdődik. Emiatt rémálmaim is vannak, valamiért kihat a fájdalom az álmaimra..


Szombat van... maximum szerdán tudok visszamenni az egyetem miatt de ez nem állapot..



2016. okt. 8. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez nagy valószínűséggel fogbél gyulladás, vagy rosszul lett betömve a fogad, vagy túl mélyen, és tovább romlott alatta a fog. Én is jártam már így, egy törött fogat tömött be a doki, pár napig semmi gondom nem volt, aztán hirtelen elkezdett nyilallgatni, végül már úgy fájt, hogy aludni is alig tudtam tőle. Ha orvoshoz mész, ezt hangsúlyozd, hogy nappal semmi, éjjel viszont fáj, mert ez a fogbélgyulladás egyik tünete, erre nem mondhatják, hogy semmi baja. Nagyon sajnállak, remélem, mielőbb rendbe hozzák a fogad.
2016. okt. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most jelen pillanatban nem fáj. Azonban így nem jó.

Szerdán elmegyek, remélem megoldja. :)


Ami tetőzi a helyzetet, hogy szerintem torokgyulladást is kaptam. Fáj a torkom. :(

2016. okt. 8. 01:43
 3/4 egybaba ***** válasza:
... én megngézetném másik fogdokival is. Senki se tökéletes. Van akik mást máshogy látnak. Egy próbát megérne...
2016. okt. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az ingyenes fogorvosomhoz járok. Egyetemistaként most nem tudom megengedni a fizetőst.

Amúgy alapból 2 fogamat tömte.

Ami most sugárzik az már a töméskor is nagyon fájt. A másikat meg alig éreztem. A másikkal semmi baj nincs azóta, bár azon a lyuk is kisebb volt.

2016. okt. 8. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!