Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után feldagadt száj?

Foghúzás után feldagadt száj?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve,hogy kihúzták hátul egy fogam.De már az előtt is fel volt dagadva a szám,mert nem mentem el fogorvoshoz és rendszeresen fájt.

Páran már mondták,hogy az egyik arcom fel van dagadva picit.

ezzel mit lehet kezdeni?


2016. okt. 16. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem az a fogad okozta a gyulladást, amit kihúztak. Lehet ott egy másik, ami gebaszt okoz.
2016. okt. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs kizárva hogy maradt benne valami, elég ha akkor húzás után a fogból egy nagyon pici darab benne marad. De lehet hogy ott egy idegsérült ami begyulladt. Nálam is volt ilyen hogy húzás után ott egy ideg annyira begyulladt hogy fél év után is fájt aztán nem sokkal később úgy bedurrant hogy szájsebészetre mentem ahol ugye először antibiotikumos injekciót kaptam majd felírták tablettába és amikor szépen rendbe jött és lement a gyulladás de legkésőbb 3 hét múlva kellett visszamenjek akkor feltárták, kitisztították, a doki mondta hogy egy pici fog darab maradt benne amit a szervezet nem tudott kilökni és ez okozta a gyulladást ami nyomhatta az ideget. Az ideget is valamivel kezelte, mondta hogy pár napig pocsék lesz felfog dagadni, esetleg szájzár is lehet, mondta hogy lehetőleg kerüljem a tejtermékeket 10-15 napig, és minél puhább ételeket fogyasszak utána meg azonnal mossam meg a fogam, a számat jó alaposan és hígított szájvízzel öblögessek 2-3 óránként. Azóta már el is felejtettem hogy volt probléma, mert nagyon szépen megcsinálta.
2016. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!