Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ne menj körzeti fogorvos...

Miért ne menj körzeti fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Ide körzeti fogorvosos történeteket várok.

Nálunk fizetni kell a tömésért, amit összecsap az orvos, és max fél éven belül kiesik, de nem ritka, hogy 1-2 hónap után. 3000 Ft egy tömés.

A mamámnak kihúzta 2 fogát, nem egyszerre, de utána 4-5 napig nem bírt enni, láza volt és marék számra ette a fájdalomcsillapítót.



2016. okt. 26. 13:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Anyámnak mondta, hogy nem lehet kihúzni a fogát, elment maszekhoz, aki 2 perc alatt kiszedte neki.
2016. okt. 26. 13:24
 2/8 anonim ***** válasza:

Rettenetesen fájó hátsó foggal mentem. Kocogtatta, kocogtatta, majd rámutatott az egyikre, hogy szerinte az fáj, ő kihúzza... Mondtam, hogy szerintem meg nem az fáj, de hát ő a szakember, biztos jobban tudja...

Húzás... gyökér beletörik. Irány a szájsebészet, kezembe nyomta a fogat, hogy mutassam meg, hogy hol tört le. A szájsebész csak röhögött rajta, közölte, hogy ők a röntgen alapján látják, hogy mi és hol tört le. Röntgen kész: kiderült, hogy a szomszédos fog gyökere volt gyulladt, nem azé, amelyiket a fogorvos kihúzta. Gyökeret kiszedték, de a szomszédos fogat nem tudták bolygatni, várni kellett heteket (szerencsére addig elláttak fájdalomcsillapítóval és antibiotikummal).

Nekem a szájsebész a lelkemre kötötte, hogy soha többet nem húzatok fogorvossal, egyenesen hozzájuk megyek ilyen esetben.

2016. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jók ezek a rémtörténetek. Az ember, ha megengedheti magának, nyilván igyekszik megfizetni a számára elérhető legjobbat, de ha nincs pénze, akkor jobban jár, ha elmegy a körzeti fogorvoshoz, mint ha nem csinál semmit, akkor is, ha vannak köztük szakmailag nem túl jók.
2016. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az addig tökéletes munkát végző magán törte bele a bölcsességfogamat, úgy kerültem az sztk-s szájsebészetre, ahol remekül elláttak.


Egyébként foghúzás után teljesen természetes, hogy a gyógyulásig nem bír enni az ember, ez nem orvosi hiba. Idősebbeknél pedig lassabban gyógyul a seb.

2016. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát nekem maszek húzta a fogamat és egyáltalán nem fájt sem a húzás, sem utána.

Ha nem lenne pénzem akkor is összekaparnék annyit, hogy fogorvoshoz el tudjak menni.

2016. okt. 26. 14:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Jobban bírod, de ez nem a maszek ügyessége.

Teljesen normális, hogy lüktet, fáj, ahogy összehúzódik a fog helye. Általában ezért is javasolják az érzéstelenítő után rögtön fájdalomcsillapító bevételét. Ha gyulladt volt a gyökér, akkor pedig antibiotikum is javasolt.

2016. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a magánorvosok között is vannak bénák. Édesanyámnak például sikerült egy olyan koronát produkálni, hogy van mellette egy szép rés, elöl persze, hármas fog, azt hiszem. Én nyilván addig balhéztam volna, amíg fel nem tesznek egy újat tök ingyen, de ő persze annyira konfliktuskerülő meg irtózik attól, hogy hozzányúljanak, hogy nem is szólt, pedig zavarja.
2016. okt. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Gyerekkoromban, kb 9-10 évesen elkezdett fájni a fogam ezért elmentünk a körzeti fogorvoshoz. Az orvos TŐLEM (egy gyerektől) kérdezte meg, hogy betömje vagy kihúzza-e. Én akkor úgy gondoltam, hogy a fúrás-tömés félelmetesebb, ezért kihúzattam. Simán megmenthető lett volna az a fog...Nem hiszem, hogy egy pár éve kibújt maradandó fog annyira elromlott volna, hogy ki kelljen húzni.
2016. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!