Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség! Miért töt le a...

Segítség! Miért töt le a fogamból? 14/L

Figyelt kérdés
Kb. Egy órája mostam a fogam, amikor letört felül az utlosó előtti bal fogam 1/4-ede. Kisebb sokk ért. Eddig nem mertem vele enni, de ivás közben nagyon érzékeny. Mondtam anyumnak, hogy beszéljünk a fogorvossal, de szombaton nincs fogászat szóval legközelebb hétfőn tudunk időpontot kérni. Miért történt ez? Mit fog csinálni vele a fogorvos? Előre is köszi a válaszokat!

2016. nov. 12. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok kólát iszol, vagy egyszerűen nem szedsz multivitamint és nincs benned elég ásványi anyag, mert az étkezésed sem változatos, vagy elegendő mennyiségű, csak azért eszel, hogy ne legyél éhes, nem azért, hogy tápláld a tested!

A junk-food evés átka, meg a kevés pihenésé.


Írd már le kb miket és mennyit eszel meg egy nap így 14 évesen a "fejlődés" csúcspontján.

2016. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy szuvas volt a fogad. Ha még nem ment olyan mélyre a szuvasodás, töméssel még megmenthető, de ha nem, gyökér kezelni kell.
2016. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fogorvos természetesen majd be akarja tömni, meg ki akarja javítgatni, de hosszabb távon jobban jársz ha kihúzatod!

Egyrészt mert jönni fog a bölcsességfogad, és összenyomja a fogsorod amitől azok egymásnak feszülnek majd és a fogak között fog beindulni a romlás, meg a repedés.

Másrészt így kevésbé kell majd fogszabályzó, mert marad hely a többi fogadnak, és így nem kockáztatod a javított fog melletti épségét.

Mellesleg pénzben is olcsóbb, mint utólagosan kezelgetni egy gyakorlatilag halott fogat ami képtelen megfelelően funkcionálni.


Akármennyire is ugrála fogorvos a megtartás mellett, beszéld rá anyádat, hogy távolíttassátok el! Fiatal vagy még van elég fogad, és nem kell hogy egy kezelt, de valójában halott fog miatt az alatta levő, és a mellette levő is elkezdjen tönkremenni.


Első válaszoló voltam.

2016. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

# 2/


Ne ajánlj már egy 14 éves lánynak gyökérkezelést a növekedése, és a hormonrendszere beállása előtt!

Nem csak a fogak számítanak!

Minden gyökérkezelt fog potenciális gócpont, a vegyszerekről amik a szervezetbe szivárognak nem is beszélve! Hosszútávon gondolkodjatok már!

2016. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy belülről szuvasodott és azért tört le, majd a fogorvos megmondja hétfőn mit lehet vele csinálni, de addig is egyél nyugodtan a másik oldalon, akkor nem törik tovább.
2016. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!