Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kattogó álkapocs rágós dolgoknál?

Kattogó álkapocs rágós dolgoknál?

Figyelt kérdés

Ha nem ügyelek rá, hanem csak úgy rágok például egy puha zsömlét, mint bármi mást, akkor kattog az állkapcsom.

Ugyanez ásításnál. Már utánaolvastam, csak nem tudom, hogy érdemes-e külön elmenni vele orvoshoz, vagy majd csak egyszer megemlíteni, amikor úgyis ott vagyok?


Tudtommal nem sok mindent lehet tenni a javulás érdekében.


Mik a tapasztalataitok ezzel a rendellenességgel?


2016. nov. 18. 01:23
 1/4 TR75 ***** válasza:
Nekem is ropog. A fogorvosom azt mondta, hogy ha fáj, vagy ha nem tudom rendesen kitátani a számat, akkor keressek fel orvost. Addig nincs gond.
2016. nov. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha csak zavar, hogy némelyik kattanás után olyan érzesem van, mintha korlátozva lenne az állakpocs mozgatása? Szóval mintha nem laza/normál állapotban lenne, hanem kicsit feszülne.
2016. nov. 18. 08:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt nálam is. Néha annyira gáz volt h nyitottam a számat és nem bírtam nagyobbra mert valami beakadt tovább nem engedte rendesen be voltam fo.sva. Főként ébredés után tapasztaltam. Volt egy megszokott póz ahogy aludtam. Mint kiderült nyomtam az állkapcsomat a kezemmel. Amióta máshogy alszom teljesen elmúlt. Néha visszajön egy-két kattanás bizonyos helyzetwkben de ez semmi ahhoz képest hogy előtte miket éltem át... és persze azóta nagyon vigyázok az ásítással.
2016. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TR75 ***** válasza:

Nekem is van ilyesmi, általában akkor egy kis erőltetéssel roppan egy nagyot (nem fáj) és helyrejön.

Ha zavar, vagy nem tudod mire vélni, nézesd meg dokival.

Amúgy, gondolom, olyan krémek/gyógyszerek/kiegészítők, amik általában jók az ízületekre, jók lehetnek erre is.

A gyakori féloldali rágás is okozhatja (bár ebben az esetben kopásról beszélünk, ami állandósul).

2016. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!