Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap reggel kihúzták a jobb...

Tegnap reggel kihúzták a jobb alsó hetes fogam. Lehet már öblögetni, és fogat mosni? Hétfőn megyek varrat szedésre, de azt vettem észre, hogy a lyukban ételmaradék van, és gondolom nem ártana kiszedni.

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kellene öblögetni. Fogat mosni a többit lehet, de azt a sort most még hagyd ki. Az ételmaradék távozni fog ivással is.
2016. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Seb körül nyugodtan moshatod már, ha varrták a sebet, akkor nyugodtan öblögethetsz.
2016. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy fogorvost,és ő azt mondta hogy nem lehet öblögetni...így elég nehéz cselekedni,ha mindenki mást mond.
2016. nov. 25. 15:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez is mekkora hülyeség,hogy nem lehet öblögetni.Akkor nyeljem le a fogkrémet??? Mert a fogmosásnál már pedig ki kell öblíteni a szájat.
2016. nov. 25. 15:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Természetesen óvatosan köblítheted a szád,csak arra vigyázz,hogy a húzás helyén lévő zselészerű anyagot ne mosd ki,mert akkor lassabban fog gyógyulni.
2016. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az baj egyébként,ha már tegnap óta rendes szilárd ételeket eszek,amiket rágni kell? Mert az orvos csak annyit mondott,hogy lehet enni,de azt nem,hogy mit.
2016. nov. 25. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyél nyugodtan szilárd ételt. A szájban és a nyálkahártyákon lévő sebek nagyon gyorsan gyógyulnak.
2016. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Másik oldalon bármit ehetsz. Ha orvos azt mondta, hogy ne öblögess, akkor biztosan nem szabad, bár nem értem, mert ha varrva van, akkor az nem olyan nagy nyílt seb, mint egyébként a foghúzás helye és ott vérdugó sincs. Mosd körbe fogmosáskor a sebet, a belement étel miatt ne aggódj, azt majd kijön magától.
2016. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Igen,sajnos ez elég nagy probléma,hogy ahány ember annyiféle variáció :( De én is úgy gondolom,hogy nagy baj nem lehet abból,ha fogmosás után kiöblítem a szám.
2016. nov. 25. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!