Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, ha öt nap múlva még...

Normális, ha öt nap múlva még mindig nem gyógyult be a foghúzás helye?

Figyelt kérdés
Hétfőn (nov. 21.-én) húzták ki az egyik bölcsesség fogamat. Vágni kellett, mert nem volt teljesen kinőve, és csak több darabban jött ki. Fúrták-faragták a fogam, hogy kijöjjön. Azóta dagadt az arcom. Talán már nem annyira, mint a hét közepén, de látszik, és a foghúzás helye is meg van még duzzadva, talán ez is kevésbé, mint eddig, de még mindig érzem, mert hozzáér a felső fogamhoz, és rágni sem tudok rendesen. Ez normális? Kérdeztem több embert, volt aki azt mondta, igen, volt aki azt, hogy nem? Akinek volt már ilyen, milyen tapasztalatai vannak? Mennyi idő, mire begyógyul? Előre is köszönöm a válaszotokat!

2016. nov. 25. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, legalább két hétig eltart, amire nagyjából panaszmentes lesz.
2016. nov. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 hónap múlva se fog benőni, nem ám 5 nap alatt.
2016. nov. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazándiból megijedtem, hogy valami nincs rendben vele, mert még mindig duzzadt. Pont ma kértem meg az egyik kolegámat, hogy kérdezze meg a férjétől, aki fogorvos, hogy normális-e. Ő írta azt nekem, hogy nem normális.


Egyébként mivel lehet segíteni a gyógyulást? Nagyon rossz, hogy nem tudok normális ételt enni.

2016. nov. 25. 21:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondolom varrni is kellett az ínyedet. Igazából a tüneteket tudod csökkenteni jegeléssel, de ki kell bírni. Varratszedés után gyorsan javulni kezd, majd meglátod.

Nekem is így szedték ki a két alsót, és mindkettőnél hasonló volt a forgatókönyv.

2016. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, varrták. Akkor ezért nem gyógyul olyan gyorsan? Hétfőn megyek varratszedésre.
2016. nov. 25. 21:14
 6/9 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az egészben, hogy még mindig duzzadt, hogy nem tudok rendesen enni. Ezen a héten itthon voltam, mert kiírattam magam, de jövő héten már mennem kell dolgozni, és fogalmam sincs, mit viszek magammal enni, mert normális kaját nem tudok megenni. Nagyon szeretném, ha rendesen tudnék rágni.
2016. nov. 25. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kéne már ennyire érzékenynek és duzzadtnak lennie akkor sem,ha varrták. Valószínűleg be van gyulladva az ínyed.
2016. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szedjél valamilyen non-szteroid gyulladáscsökkentőt (Cataflam,Voltaren,de akár Algoflex is jó)naponta 3x és hétfőn lehet,hogy adnak majd antibiotikumot is.
2016. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pépes kaja, főzelék, leves tésztával, stb. Két hétig folyamatosan éheztem emiatt, alaposan le is fogytam. A fogorvosom azt mondta, ez normális, nincs mit tenni. Nem kellemes állapot, mert vagy a fejed fáj az éhségtől, vagy a szád az evéstől. :(

Fel a fejjel, nemsokára varratszedés, utána sokkal jobb lesz!

2016. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!