Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bolcsessegfog mutet utan...

Bolcsessegfog mutet utan vagyok, nem mulik a fajdalom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szerda reggel kimutottek a jobb also bolcsessegfogam. Ez 4 napja volt. Horcsogfej, szajzar, sebhely fajdalma, minden kialakult ami kell. Egy kis elozmeny: Mivel Londonban elek, ezert nem tudtam egybol hazarepulni, mikor begyulladt a fogam. A sztori nagyjabol annyi, hogy mar regota szuvas volt, le volt torve belole egy jokora darab is. Valamikor december 22. kornyeken raharaptam egy kemenyebb etelre, onnantol robbant be. A fajdalom elviselhetetlen volt, kozel egy hetet kellett varnom, hogy hazarepuljek(kint nem szerettem volna, foleg anyagi okokbol) es kiszedjek. Az utolso ket napban mar be is volt gennyesedve. Hazaertem, masnap mar szajsebeszet, kaptam 2 injekciot, fel ora varakozas utan a mutoben a doki kb. fel perc alatt kiszedte egyben a fogat. Ez elmeletileg jo hir, ezert nem is szamitottam nagyobb fajdalmakra innentol mar. Felirt augmentint, flectort, ezek melle meg szedek algoflex fortet es normafloret is. Eltelt 4 nap es ugy erzem, hogy a gyogyulas helyett naprol napra erosebb a fajdalom. Nem oblogettem, nem ettem tejes termeket, nem szivogattam. Szerintetek mi lehet a baj? Vagy ez normalis? Mikor lohar le a dagadas a fejemrol? Mikor mulik el a szajzar? Elore is koszonom a valaszokat! 27/F
2016. dec. 31. 05:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A probléma az, hoyg erösen gyulladt volt a fog, amikor kiszedték, ezért a sebgyógyulás nagyon elhúzódik. (Okosabb lett volna ott kiszedetni és nem várni meg repülni vele)


Normál esetben 3-4 nap alatt elmúlik a nagyja fájdalom, és a szájzár, de a dagadás még egy hét után is megmaradhat.


HA nagyon nem vagy jól, akkor hívd fel az orvost, aki mütött és töle kérdezösködj, mert ö tudja, hogy nálad mi az elvárható.

2016. dec. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Butaság ezért hazajönni. A repjegy szerintem több, mint kivenni. Gondolom van legalább EU Tb kártyád vagy kinti biztosításod.


Nekem hónap elején vették ki. Nekem is volt szájzáram, fájdalom és puffadás. A hideg sokat segített nekem. Egy csomag borsót vegyél ki a mélyhűtőből rakd bele egy konyharuhába és rakd rá kb. 15-20 percig.


A szájzár nekem még mindig nem jött rendbe teljesen, a dagadás kb. 1 hét után.

Mivel a fájdalom nálad nem enyhült én felhívnám a dokit és megkérdezném mit csináljak. Nekem 4. nap már nem kellett fájdalomcsillapító, csak antibiotikum. Igaz nekem fogszabályzás miatt szedték ki, tehát nem volt gyulladt vagy szuvas.

2016. dec. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szájzárat tornáztatni kell, feszegetni, magától hetekbe telik mire elmúlik. Nekem 4 nap után elég volt 1 kataflam egy nap. Szerintem a gyulladás miatt van a fájdalom. tisztítod rendesen a sebet? Az antibiotikumot rendesen szeded? Nem gennyes a seb?
2016. dec. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Azota a helyzet csak egy kicsit valtozott, egyre kevesebb fajdalomcsillapitora van szuksegem, ettol fuggetlenul meg nem tartok ott, hogy kibirnam nelkuluk. A dagadas eleg durva, olyan mintha egy betontomb lenne az allkapcsom helyen. Huzodik es neha faj. A sebem nem gennyes, sot neha viszketo erzest erzek benne (gyogyulas jelei?). Szajzar valtozatlan, enni alig birok tole.. Igen, antibiotikumot rendesen szedem, kedden vennem be az utolsot es mostam is a fogaim, a sebhely korul viszont nem tisztitottam. Szoval most vagyok az 5. napnal es csak egy kicsit enyhultek, lehet felhivom az orvost holnap, vagy bemegyek. Egyebkent igen, erosen gyulladt volt a fog, lehet ezert gyogyul ilyen lassan.
2017. jan. 1. 03:29
 5/5 A kérdező kommentje:

Hali mindenkinek!


Csak azert irok mar, mert gondolom leirom a vegkifejletet, ha esetleg masnak is lenne hasonlo problemaja. Szoval a legutolso kommentem ota kialakult egy eleg nagy gennyzacsko a foghely korul, ami kesobb "felhasadt" es rengeteg gennyet koptem ki, majdnem egy egesz ejszakan keresztul. Minel tobb tavozott a szervezetembol, annal kisebb lett a "horcsogpofa", annal kevesebb volt a fajdalom. Mivel nem tudtam, hogy ez egy "normalis" folyamat, visszamentem a szajsebeszetre es ott mondta a doki, hogy ezzel nincs semmi baj, az egesz azert tortent, mert a fog alapjaraton is borzasztoan gyulladt es gennyes volt, igy tavozott a szervezetembol az egesz cucc. Megnyomkodta az akkorra mar eleg kicsi gennyzacsko helyet, ott meg kikoptem kb 1 literrel... :D Ma vagyok 8. nappal a mutet utan, dagadt arc mar egyaltalan nincs, gennyzacsko kb 3mm-es. Fajdalom eleg enyhe, tompa, foleg inkabb az allkapcsomban erzem, szajzar meg van de az is egyre jobban javul. Meg mindig nem jottem 100%ig rendbe de mar sokkal jobb az egesz. Nagyjabol ennyi. Koszonom mindenkinek a valaszokat! Utolag is Boldog Ujevet!

2017. jan. 5. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!