Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek pokoli élményei vannak a régi idők fogászatairól?

Figyelt kérdés
Én még a "kommunizmusban" születtem, inkább nem írom le a korom:) Kíváncsiságból kérdezem, hogy Nektek voltak nagyon rossz tapasztalatitok régi időkből a fogászaton? Én tavaly szedtem össze magam és rendbe hozattam a fogaim, de sokkal több kellemesebb meglepetés fogadott, mint azt vártam. Nekem kegyetlen "élményeim" voltak még felnőtté válás idejében is a fogorvosi székben. Azt is írjátok meg milyen beavatkozások voltak.

2017. jan. 2. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen és nemcsak a régi időkből. A régi időből való emlékem egy érzéstelenítés néküli idegölés, gyökérkezelés, az újabb időkből egy körzeti fogorvos iszonyú fájdalmas injekciói és pár elszúrt fog, amit később kihúzott.
2017. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És Neked kizárólag gyökérkezelések fájtak? Vagy voltak más beavatkozások, ami kellemetlenségekkel jártak?
2017. jan. 2. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy másik kommentelő vagyok.Az iskolafogászaton történt tömések, a szörnyű fogorvos néni, aki katonai fogorvos volt. Ez is jó 40 évvel ezelőtt. Na azóta iszonyú vívódások közepette megyek el. Már csak az alsót kellene rendbe tenni, de..
2017. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mára más a helyzet. Ne aggódj! Menj el bátran!
2017. jan. 4. 19:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak bátorság kell, meg ráérő anyagiak.
2017. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, ebben igazad van! Rettenetes pénzeket kérnek el a maszek fogászok.

Egyébként most, hogy Te is leírtad a történetedet bennem is kikerekedett, hogy a fogászattól való félelmem az iskolai fogászaton alakult ki. Nem is emlékszem arra, hogy a 70-es években adtak volna érzéstelenítőt, és mintha nem is érdekelte volna a fogorvosokat, hogy az esetleg fáj a gyereknek. Nálatok is voltak sírások kezelések alatt? Sajnos nálunk igen!

2017. jan. 5. 15:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Ó, hogyne! Pusztán a látványától heves szívdobogást lehetett kapni.A 70-es években még az a jó kis fúró volt, ami se perc alatt szétszadizta a fogat. Volt egy osztálytársam, aki megharapta az ujját, mert puszta kézzel nyúlt a szájába. Volt aki megszökött. És az élelmesebbjei előző napokban egy másik fogorvoshoz mentek, így rendben voltak. Na ezt hívják oltári pechnek, aki nem élt ezzel.
2017. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!