Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe került egy letört...

Sensitive 19 kérdése:

Mennyibe került egy letört első fog pótlása? És mennyi idő lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnap este a sajàt apàm letörte a fogam, és elég kellemetlen, legszivesebben az utcára se mennék ki főleg hogy a felső fogsor középső fogárol van szó

2017. jan. 15. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából 25 ezerből jön ki egy korona (ha minőségi munkát akarsz, akkor legalább ennyit kell fizetned)
2017. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt, hogy sikerült? Nekem a fogszabályzómat tette tönkre, de legalább vérzett tőle a keze.

Nekem 22.000 Ft volt.

2017. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a korona került ennyibe, de attól függ, hogy hol csináltatod.
2017. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi. Ès mennyi idő lehet mire elkészül az uj fog? Legegyszerübb lenne megkérdezni a fogdokit, csak ilyen fejjel nem lenne jó odamenni.

Hàt ököllel

2017. jan. 16. 12:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét, de attól függ. Ha nem mész oda a fogorvoshoz, akkor hogyan fogja megcsinálni neked? Le kell venni a mintát stb. Nem úgy van, hogy oda telefonálsz, hogy kérek egy metszőfogat és mehetsz érte. Le is kell csiszolni előtte a fogat a koronához.

Én minimum megszakítanám apucival a kapcsolatot, ha kitörné a fogamat és minimum, hogy ő fizeti. Ez nem olyan, mint a fogszabályzó, amit visszaragasztanak.

2017. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az arcom van bedagadva, és még az le nem megy addig nem akarok fogdokihoz menni. Érted?

Ja, csak sajna még itthon lakok. Mondtam neki vagy fizet, vagy feljelentem. De nem hajlandó.

2017. jan. 16. 15:45
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Értem, nagyon sajnálom :( ez nem megbocsátható, hogy kivert egy fogadat, amire még vagy 60 évig szükséged lett volna.

Szerintem a doki is ráfog kérdezni, hogy mi történt vele.

Anyukád nem fizetné ki? Ha apuci nem fizet, akkor meg tényleg jelents fel, az már testisértés. Nem szoktam ilyet írni, de innen menekülni kell, mert legközelebb kiüt még másikat.

Nekem szuvasodás miatt tört le. Mennyi maradt meg a fogadból? Nem mozog a többi része? Jó lenne minél előbb megnézetni.

Ha segít leírom, hogy nekem hogyan csinálták: hétfőn voltam fogorvosnál, akkor kaptam érzéstelenítőt és lecsiszolták a fogamat, hogy rá lehessen rakni majd a koronát. Majd levették a mintát. Utána nagyon érzékeny a fogad és vérzik is kicsit. Van ahol adnak rá ideiglenes koronát is. Utána héten mentem vissza és felragasztották a koronát.

2017. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Főleg hogy lány vagyok így még gàzabb, de nem csak a fogam bánta, a szám is szétnyilt meg az orrom vagy eltört vagy nagyon keményen megzuzodott mert ahànyszor fujom nagyon faj és vér jön belőle.

Köszi , a korona az már maga a fog?

A fogambol csak a töve maradt meg kb 1-2mm nagyon érzékeny kint az ideg.

2017. jan. 16. 16:28
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Most azonnal menj le az ügyeletre! A többi gond nagyobb, mint a fogad. Ha szétnyílt a szád, össze kell várni! Ha eltörött az orrod és vér jön belőle, nem fog magától elmúlni. Ehhez orvos kell! Ne játszadozz ilyennel!

Öltözz fel és indulj! Nem jössz rendbe otthon!

A foggal az a baj, hogy lehet nincs elég csonk, amire rárakja a koronát, de ezt is meg kellene mihamarabb nézetned. Ilyenkor vagy lecsiszolják a két szomszédos fogat is és híddal pőtolják. Vagy implantátummal, de az nagyon drága.

Ne szőrakozz ezzel, rámehet az egészséged, szépséged stb.! ORVOS

2017. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja és mikor kellett fizetni? Gondolom az első beavatkozàsnàl?
2017. jan. 16. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!