Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akik már voltak fogkő leszedés...

Akik már voltak fogkő leszedésen és polírozáson, azok látták ahogy jön le a "kosz"? Hogy működik?

Figyelt kérdés
2017. jan. 19. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Te belelátsz a saját szádba tükör nélkül? Én nem.
2017. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem. csiszoljak. nem kellemes.
2017. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Láttam a különbséget ha előtte utána tükörbe néztem. Meg a polírozás után ilyen homok szerű cucc volt a számba a doki szerint az az amit a magas nyomású víz lehozott a fogamról. A fogkövet meg csiszolják és valóban nem kellemes.
2017. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem Köszi nektek:)
2017. jan. 19. 12:36
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Te nem látsz közben semmit, csak érzed.

Egy pici csiszolóval, bizonyos rendelőkben a szokásos fúróval szépen ledarálják a fogadról a cuccot. Rendesen porzik és érzed az égett fogpor szagát, miközben dől a vér a szádból, amit kiköpni sem tudsz. Baromira fáj, baromira kellemetlen, és ha szerencséd van, akkor még a felforrósodott csiszolófejjel is megégetik a szádat, te meg csak nyökögsz és nyálzol, és nem értik, hogy mit mondasz.

Van, ahol kérésre érzéstelenítenek zselével, van, ahol kérésre sem. És bármilyen szorgalmasan is mosod a fogaidat, bármilyen drága szájvizet használsz, 1 hónap múlva mehetsz vissza, mert az összes fogadra vissza fog nőni a kő.

Az egyetlen tanács, mint minden fogászati beavatkozáshoz, hogy inkább menj egy drága magánorvoshoz, aki oda is figyel, az ingyenes ellátás helyett, mert annak semmi értelme.

2017. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

+ A fogkő leszedésével lejön a fogzománc egy része is, így érzékenyebbek és minden alkalommal törékenyebbek lesznek a fogaid.

Nem azt mondom, hogy hagyjuk a fogkövet, csak azt, hogy a csiszolásos módszerrel többet ártanak, mint amennyit használnak.

2017. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nektek is Köszi, el is riadtam tőle
2017. jan. 19. 13:13
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Ne riadj el, nekem egyáltalán nem fájt egyszer sem.
2017. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%

Amikor öblitesz akkor látod, hogy mit szedtek le.


Igazából ha nincsenek esztétikai problémáid illetve szuvasodás a fogkő alatt akkor felesleges. Nekem 20 évig nem volt leszedve. Egy hátránya egyébként van, utána az ember ne egyen kukoricát és hasonlot mert beragad a fogai közé.

2017. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, de ha nem tudjátok pontosan miről van szó, minek vezetitek félre szerencsétlen kérdezőt.


A fogkő eltávolítás legfőképpen a fogágy betegség megelőzése miatt szükséges, ugyanis a fogkő elnyomja a fogtól az ínyt, majd a csontot is leépítí körülötte, ez pedig a fogak kilazulásához vezet. Tehát a kukorica maximum akkor ragad majd be, ha eddig elhanyagoltad a fogaidat, és a fogkő már bizonyos szintű pusztítás végzett.


A fogkövet depurátorral távolítják el, semmiféle csiszolásról nincsen szó. A depurátor ultrahangon rezeg, és ez a rezgés töri össze a fogkövet. Semmiféle kárt nem okoz a fogzománcban. Gondolj csak bele a zománc olyan erős, hogy a természetben csak a gyémámt erősebb nála, így a fúrok is abból vannak, hogy vigyék.


A fogkőszedés utáni érzékenység abból adódhat, hogy a fogkő miatt már kint van a fognak a gyökér része, ami történetesen cementtel van fedve, ez pedig nem nyújt egyenértékű védelmet a zománchoz képest.


Látni csak annyit fogsz közben, hogy amikor öblítesz jönnek le a kis darabok. Illetve ha a fogaidnak olyan felszínén is lerakódott, ami szembetűnő, akkor a kezelés után látod a változást.


Remélem tudtam segíteni!

Egy fogászati asszisztens

2017. jan. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!