Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hanyszor erdemesebb fogatmosni...

Hanyszor erdemesebb fogatmosni naponta? Naponta 3x, vagy 1x?

Figyelt kérdés
Es miert? Ti milyen fogkremet hasznaltok foginyverzes ellen?
2017. febr. 5. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
En 2x , neha 3x szoktam,1x keves szerintem! Elmex kremet es kefet hasznalok, ill fogselyem/szajviz/nyelvkaparo. Ferjemnek ugyanez a rutinja.
2017. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:

Én általában napi 2x szoktam de pl. ha hazaérek és délután még megyek valahova, akkor az előtt is megmosom, így olykor napi 3 jön ki. 1 szerintem kevés.

Fogínyvérzésre szerintem a parodontax és a lacalut, sok ismerős használja (nekem nincs ilyen problémám). Illetve van a cserszömörcés szájvíz, amikor kiműtötték a bölcsességfogaimat, nekem ezt ajánlották és azóta rászoktam, állítólag a fogkrémje is nagyon jó vérzésre. C vitamin bevitele is sokat segít.

2017. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 3szor mosom, mert evés után idegesít, hogy nem tiszta a fogam.
2017. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A napi kétszeri fogmosás elegendő.

A fogak letisztítása után 20 perccel az ún. pellicula ezd kialakulni a fogak felszínén(ez egy átlátszó vékony réteg). Ezen a rétegen megtapadnak a baktériumok és a felszínen azonnal szaporodni kezdenek. Ezt az egy-, majd többrétegű baktériumtelepet nevezzük dentális plakknak, azaz lepedéknek. Mivel ezek a mikroorganizmusok a táplálékot jelentő szénhidrátokat energidúsabb savakra (tejsav, hangyasav, ecetsav) bontjék le, a megnövekedett savennyiség a pH-t csökkenti, ami elősegíti a zománc oldódását. Általában 12-24 óra szükséges ahhoz, hogy a lepesék elérje azt a savassági szintet, ahol beindul a fogszuvasodás. Tehát a helyes fogtisztítás nem a gyakoriságon, hanem az alaposságon alapszik. Ha naponta kétszer mosunk fogat (reggeli és vacsora után), de nagyon alaposak vagyunk, akkor a napközben keletkező lepedéknek nincs ideje elérni azt a savassági szintet, ahol a fogak elkezdenek romlani. Hiába mos valaki naponta hússzor is fogat, ha nem alapos.

2017. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hm
2017. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!