Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájhat ettől a fogam ennyire?

Fájhat ettől a fogam ennyire?

Figyelt kérdés
Tegnap hirtelen elkezdett fájni iszonyatosan alul a 6-os fogam. Vagyis pontosan meg sem tudom mondani, hogy az, vagy az előtte levő, mert annyira sugárzik a fájdalom hogy nem tudom meghatározni..Mintha kb. 3 fogam fájna egyszerre egymás mellett. Van hogy annyira fáj, hogy már a felső fogsoromban érzem. Néha teljesen elmúlik. Gyógyszer nem hat. Ma voltam fogorvosnál, megkocogtatta, de nem fájt egyik sem igazán. Röntgenre küldött és azt mondta várjak, mert lehet attól van, hogy nő a bölcsességfogam és nyomja a fogsoromat. Félig van kint. Viszont a bölcsességfogam nem fáj, sőt az előtte levő sem, hanem a 2-vel 3-al előtte levő.Lehetséges hogy ez ennyire fájna?? Nem tudom elhinni. Egyébkènt az a fog ahonnan a fájdalmat érzem tömve van, elég nagy lyuk volt benne, az orvos azt mondta, ha pár napon belül nem múlik el akkor gyökérkezelni kell. Szóval valóban fájhat ennyire az, hogy tolja a b.fogam a többit?
2017. febr. 13. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a 8-as fogad nyomhatja a többi fogadat, de az is elképzelhető, hogy a lyukas fogad okozza a problémát.
2017. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy több fogad fáj, akkor lehet ínygyulladás is. Az is tud eszméletlenül fájni. Öblögess pár napig reggel, este Listerin szájvízzel. Ha enyhül, akkor nem a fogad lyukas.
2017. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is volt hasonló problémám.Bepirosodott az inyem meg fájt fél fogsorom alul,nálam is a bölcsességfogra gyanakodtak, de kiderült,hogy nincs.Fogkő okozta,ami számomra nem volt észrevehető,csaka a fogorvos látta és leszedte az iny körül.Azóta megszűntek a panaszok.
2017. febr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legjobb, hogy a két párhuzamos problémát majdnem egyszerre el kezdik kezelni. A bölcsességfogat ki kell szedni, ha nem megvelelő szögben áll, mert csak károkat okoz később, és amúgy is időzített bomba. A nagy tömést meg, attól függően, hogy milyen régi, ki kell szedni, alánézni, esetleg gyógyszeres védőréteget tenni a mélyebb részekre. Volt vizsgálva hideg vattával a tömött fog?
2017. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma rohantam is a fogorvoshoz, egész éjjel nem aludtam annyira fájt. Ma már csak abban az egy fogban éreztem a fájdalmat és alig bírtam ráharapni is. A bölcsességfogam úgy néz ki jó irányba nő, a másikat viszont elkezdték gyökérkezelni. Köszönöm a válaszokat :)
2017. febr. 14. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!