Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik hogy afta a szájpadlás...

Létezik hogy afta a szájpadlásomon oldalt jöjjön ki? Életemben nem volt még aftám. Fehér és olyan mintha a közepén pici bemélyedés volna. Ez az?

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze.

Az aphta a szájüregen belül mindenhol előfordulhat. Nekem egyszer telis-tele volt az egész szám vele...:-(

Chlorhexamed-re esküszök! Tökéletesen elmulasztotta!

2010. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószinű az. Nekem volt egy hasonló /a fogorvosom "pattanásnak" nevezte/, de több, mint egy évig jelen volt. Elkezdtem egy ezüstkolloid kúrát /3x2,5 dl/ és egyszercsak azt vettem észre, hogy elmlt tőle. Pedig közben előtte átestem egy antibiotikus kúrán is. Attól nem múlt el.
2010. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen afta bárhol lehet a szájban, sőt olyat is hallottam már, hogy az illetőnek az orrában volt!

Ne fogyassz savas, cukros, ételeket-italokat, diót, csokit, szotyit. Ezek hajlamosítanak rá.

Jó rá a svédkeserű is ecseteld be vele, eleinte csípni fog de aztán elég jól csökkenti a fájdalmat. Van egy Aloclair nevű gél, ez is nagyon jó, bevonja az afta felületét, igy nem irritálódik tovább.

2010. máj. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, a Tantum Verde használt.
2010. máj. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!