Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nektek kihúzták a bölcsességfo...

Nektek kihúzták a bölcsességfogaitokat fogszabályzásnál?

Figyelt kérdés

Egy éve vették le, most nő mind a négy iszonyú kínok között. Nem férnek el.

Sokat mondtam anyának, hogy ki műttetném, de azt mondta, hogy bolond vagyok. Sajnos elkéstem, van amelyik kint van. Azt hittem még lesz időm ezen gondolkodni.

Napok óta nem alszom, fáj az egész szám. Az egyik gennyes is.


2017. febr. 16. 21:25
 1/6 anonim válasza:
Nekem még van fogszabályzóm, de mondta hogyha kinőnek ki kell majd őkez húzni.
2017. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1,5 hetes lázas vagyok, nagyon ki vagyok, fogorvoshoz végképp nem tudtam menni.

Anya ordít, ha szóba hozom a témát. Lehetek ettől is lázas, nemcsak a betegségtől?

Az egyik kinőtt úgy, hogy észre se vettem. Szerintem, ha egyszer hagytuk kinőni őket, akkor mindegy.

2017. febr. 16. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha gennyes, simán szerepelhet gócként, el is tályogosodhat. Mindenképp menj fogorvoshoz!

Nekem a felső állkapcsom volt kisebb a fogaimhoz képest, és 2-t kihúztak. A fogszabályozás megtörtént, azóta szabályos a fogsorom. Semmi hátrányát nem érzem annak a két hiányzó fognak.

2017. febr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha gennyes és lázas vagy azt gondolod nem kéne orvoshoz menned? Hát gratulálok. Be van gyulladva azért vagy lázas.

Nekem a fogszbaályzó levétele után jó pár évre kezdtek el nőni. Kint van mind a 4, fájdalom nélkül nőttek (mondjuk egy rossz fogam sincs). De ha neked nem férnek el akkor ki kell őket szedetni mert konkrétan a fogszabályzónak értelme se volt. Főleg ha most meg gennyes..

2017. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nthás vagyok, azért vagyok lázas. Így nem igazán tudok elmenni, felkellni sem tudok. Különben már ott lennék a váróban.

Legutóbb 3 hete voltam fogorvosnál, akkor nem mondott semmit a bölcsességfogaimra.

Amikor feltették 3 éve csináltak röntgent, akkor állítólag kifért. Azóta mégcsak szóba sem került soha nála, pedig láthatta.

Nyáron gondoltam rá, hogy kiműttetem, de az rengeteg pénz és anya hallani sem akart róla, elintézte azzal, hogy megbolondultam, ki se fog jönni. Azt gondoltam, hogy nem 18 évesen fognak kinőni.

Szóval nem tudom mi lesz, nagyon kicsit már visszállt a fogam.

Egyébként nekem húztak ki ép fogamat is sajnos, nem tudom miért nem a bölcsességfogaimmal kezdték.

Egy hete kezdődött, hogy nőnek.

2017. febr. 17. 10:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen ha még bent voltak akkor az nagyobb "műtét" lett volna mert ott vágták is volna az ínyed. Most hogy kinőtt így ki tudják húzni könnyebben.

A láz a fogad miatt is lehet!

Ha már állnak vissza a fogaid akkor sajnos késő. Hiába húzzák ki azok már nem fognak visszamenni a helyükre.

De én ha beteg vagyok ha nem visszamennék a gennyes fogammal az orvoshoz.

2017. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!