Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Száj illetve nyelv rágása...

Száj illetve nyelv rágása veszélyes?

Figyelt kérdés
Elég régóta (évekkel ezelött) kezdtem még el rágni a nyelvemet meg a számat. Egy ideig nem zavart de a minap elgondolkoztam azon hogy elrákosodhat-e? Elvégre az a seb nem tud begyógyulni mert folyamatosan lerágom. Ez tényleg veszélyes vagy nem?
2010. máj. 8. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Veszélyes. Hosszú távon akár hozzájárulhat rosszindulatú daganat kifejlődéséhez is, rövid távon pedig leginkább mucokelét tudsz így csinálni, amit meg kell műteni... Úgyhogy szokj le róla, különben is elég zavaró, ha valaki állandóan rágja a száját.
2010. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is rágom, pedig tudom amit te is, hogy baj lehet belőle. Rászoktam még régen. De azt is tudom, hgy ez sem más, mint pl. a körömrágásnál az elfojtott feszültség vagy agresszió levezetése. Tudatosan kell abbahagyni!
2010. máj. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán, ha nem érintkezel mások nedveivel a szádban.
2010. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!