Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Más is volt úgy, hogy megbánta...

Más is volt úgy, hogy megbánta a fogszabályozást? Biztos, hogy nem tenném tönkre a fogaim.

Figyelt kérdés

Én 16 évesen kezdtem bele, kihúztak két ép fogamat, ami gyakorlatilag nagy szó nálam, hogy egy fog ép legyen.

A 6-osok galyra mentek, kettő kilyukadt, volt ami letörött is.

Az eredmény egész szép lett 3 év után, amikor levették ügy voltam vele, hogy megért minden szenvedést.

De most már bánom és azt is, hogy nem húzták kia bölcsességfogaimat, mert sz most visszállította a fogaimat.

Közben meg volt egy időszakom, mikor a szüleim teljesen kikészítettek, sírva jártam haza és ott is pokol volt számomra minde, ekkor eléggé elhanyagoltam a fogápolást is.


2017. febr. 19. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a problémádat. Ha a bölcsességfogakat ott akkor nem távolították el, akkor annak oka volt. Pl hogy csak csíra állapotban voltak, ami nem kicsit valószínű 16 évesen. Csíra állapotban pedig nem lehet fogat eltávolítani. Az meg nem a fogszabályozó szakorvos hibája, ha te nem mosod a fogaidat. Egészen biztosan elmondták neked, hogy egy fogszabályozás odafigyelést igényel a te részedről is és igenis rá kell szánni azt a napi 10-15 percet, hogy rendben tartsd a szádat. Ha te erre nem vagy képes, akkor jelezned kellett volna, hogy a saját szádra igénytelen vagy és inkább hagyod kirohadni a fogacskáid, minthogy megfogj egy fogkefét. Nekem mindegy mi van a szádban, a te életed. De azt azért tudatosítsd magadban, hogy a különböző fogpótlások, amelyekre ilyen hozzáállással hamarosan szükséged is lesz, nem kevés pénzbe kerülnek, a TB semmilyen szinten nem támogatja őket, neked kell állnod. A kész pótlás után pedig még inkább oda kell figyelni a szájhigiéniára. Persze csak ha igényed van rá. Láttam már 26 éves fiatalembert csonkokkal és ide oda mozgó fogakkal a szájában, olyan undorító volt, hogy bottal nem piszkálnám meg az ilyet. Ilyenkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy aki a szájára, ami mégiscsak a kirakat ennyire igénytelen, annak a többi helyen milyen állapotban vannak a testrészei?! Fúj.

Azt a részt, hogy "biztos, hogy nem tenném tönkre a fogaim" pedig jobb lesz, ha végiggondolod, ugyanis te voltál az, aki tönkretetted. Másnak 50 éves korában saját fogai vannak, neked meg 16 évesen az összes tömött, vagy rosszabb. Úgyhogy ne merészeld az orvost hibáztatni azért, mert egy trehány igénytelen disznó vagy.

2017. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!