Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Leeshet a híd? (Többi lent)

Leeshet a híd? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szemfogtól szemfogig van egy műanyag hidam, alatta a fogínyem be van gyulladva, és a híd kicsit mozog. Félek, hogy elenged és leesik. Voltam dokinál, röntgen szerint minden oké, Corsodylt kaptam, egyelőre nem sok haszna van. Eléggé aggaszt a dolog (pláne így péntek este)

Esetleg volt már valaki hasonlóan helyzetben, a gyulladás elmúltával megszűnik a mozgás?


Köszönöm!


2017. febr. 24. 17:58
1 2
 1/11 TR75 ***** válasza:

A hídnak a rögzítés szempontjából nincs köze az ínyhez, ha mozog, akkor nem az ínygyulladás miatt. Lehet, hogy simán elengedett a ragasztó. Ha meg például (lehet, hogy hülyeség) amiatt mozdult meg, mert az ínyed begyulladt és "feszítette" a hidat, akkor szintén ez lehet a probléma.

Amúgy nem lehet, hogy a pillérként használt szemfogak természetes mozgásából és a híd "rugalmasságából" adódik az, hogy úgy érzed, mozog az egész?

2017. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Asszittem a Lánchíd..
2017. febr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.


Elsőnek:

Ha elengedett volna a ragasztó, akkor le is esne nem? Illetve kb egyformán mozog mindenhol, azt meg nem hiszem (remélem) hogy nem engedett el egyszerre mindenhol. Ez nem látszana a röntgenen? Doktornő megnézte a felvételt, és csak a Corsodylt meg egy spec fogkrémet kaptam. Emiatt reménykedem, hogy a pillérnek és a ragasztónak nincs baja. Azt látnia kellett volna, ugye?


Biztos nem azért, mert eddig nem mozgott. Valamennyi természetes mozgása lehet, hogy volt, de nem ennyire.

2017. febr. 24. 18:37
 4/11 TR75 ***** válasza:

A logika szerint két dolog miatt mozoghat:

1. A híddal van probléma (pl. ragasztás elengedett, elrepedt maga a híd és stb.)

2. A foggal van a probléma. Meglazult a fogágyban.

Ha az ínyed be van gyulladva, az utóbbi eset is szóba jöhet, a fogínysorvadás következménye lehet, hogy meglazul a fog.


Az első esetben, ha a ragasztó elengedett, azt egyszerű orvosolni. Ha a híd eltört vagy ilyesmi, az kicsit nehezebb dolog, mert ez rögzített fogpótlás.

A második esetben, ha kilazult a fog, az az igazi probléma.

Szóval. Én a helyedben ezekre a dolgokra konkrétan rákérdeznék a fogorvosnál.

Az sem mindegy, milyen régi a fogpótlás. Általában azt mondják, hogy 10 évet kell(ene) kibírnia egy ilyen hídnak (tehát a pillérnek alatta).

2017. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért van begyulladva az ínyed? Hosszantartó, vagy újkeletű probléma?
2017. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Abból gondolom, hogy talán nem a pillérrel és nem a ragasztással lehet gond, hogy azt csak mondta volna a doki és nem küld el egy öblögetővel felszerelve.


Második:

Előfordult korábban is néha, de nem ennyire, soha nem mozgott és magától is elmúlt pár nap alatt. Szóval krónikusnak nem nevezném.


Egyébként 3 éves műanyag híd. És éppen a műanyag miatt aggódok, ha lejön, vagy le kell szedni, egyben marad e, vissza lehet e ragasztani vagy újat kellene csináltatni.

2017. febr. 24. 21:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Most már egy hete tart a gyulladás, és nem múlik. Corsodyl nem használ. Legalább nem fáj.
2017. febr. 24. 21:55
 8/11 TR75 ***** válasza:

Szerintem amúgy legkevésbé a műanyag híd miatt kell aggódnod.

Kérdezz rá nyugodtan a dokinál erre a dologra.

2017. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp rá fogok. Legnagyobb gondom, hogy a hétvégét ebben a stresszben kell átvészelnem, hogy lesik, nem esik le... De hétfőn mindenképp visszamegyek.
2017. febr. 24. 22:07
 10/11 TR75 ***** válasza:
Hát, ez a hétvégéd ilyen lesz :S
2017. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!