Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon elvékonyodott a fogzomá...

Nagyon elvékonyodott a fogzománcom. Helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés

Régebben is a vége egészen picit szürke volt a metszőfogaimnál. De most sokkal nagyobb rész a szürke és ha odateszem a nyelvem annyira átlàtszó, hogy rózsaszínnek látszik. Tudom...vagyis sejtem, hogy mitől van. Régen sokat hánytam. Minden héten egyszer-kétszer kb. De egy fél évig sikerült leállnom. Most viszont megint elkezdtem. Eleinte egy hónapban egyszer kétszer, de mostmár hetente egyszer. És lehülyézhettek de nem tudok leállni. Irtó nehéz. Már ha eszem egy másoknak normális adag ebédet (makarónit vagy akármit) már akkora bűntudatom van, hogy fel akarom kötni magam. És pláne mikor előjön a zabálós dolog... Nem tudok nem hányni.

Ha valahogy sikerülne abbahagyni megjavulna a fogam?

17/l



2017. febr. 27. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen. A gyomorsav szétmarta. 2 sürgős dolog van:

1, Pszichológushoz menni, mert bulimiás vagy, és az egy komoly betegség, ami szakembert igényel.

2, Fogászt felkeresni.

2017. febr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megkésve bár, de köszönöm a választ. A kérdés kiírása óta hánytam még de azt hittem nem fogok. Mindig fehérek voltak a fogaim és azt hittem elrettent a dolog, hogy tönkremehetnek. És szerinted hogy álljak anyám elé, hogy "Hello, bulimiás vagyok" ez abszurdum. Nem tudom mit csináljak, egy csődtömeg vagyok. Meg is érdemelném hogy kihulljon mind
2017. márc. 5. 22:34
 3/4 anonim válasza:
szia kérdéző :) hogy vagy?
2018. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hello, nem is emlékeztem màr erre a kérdésre :D nagyon rég hánytam utoljàra és a fogaim is rendbejöttek kb. A bűntudat evés után még mindig ott van és nagyon utálom a testem de szerintem ez màr így marad. Próbálok egészségesen fogyni.
2018. szept. 23. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!