Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok, mi vett rá titeket...

Fogorvosok, mi vett rá titeket hogy ezt a szakmát űzzétek?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy aki fogorvos, az miért lett az? Ez az egyik legjobban utált orvosi ágazat... :D

2017. márc. 1. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ki által utált? Az urológusnak, nőgyógyásznak miért jobb? Vagy az általános sebésznek az üszkös lábak levágásával? Ott vannak a diabetológusok, a cukorbetegek 90%a még akkor is tojik a saját egészségére, amikor már a végtagjait vagdossák le. Igazi szélmalomharc az övéké :(

A fogorvosi szak nagyon sok szempontból előnyös és kedvelt. Aki szereti az aprólékos, pepecselő munkákat, de emellett mégis csak gyógyító tevékenységet végezne, az nagyon jól megtalálja a számításait a fogorvosi szakon. Az egyetem 5 éves, viszont nekünk nem kötelező belépnünk a rezidensképzésbe, mi anélkül is teljeskörű fogorvosok vagyunk és a fogorvoslás 100 %-át el tudjuk látni. A szakosodás során az 5 választható képzésből egy valójában plusz tudást nem ad, gyakorlatilag arra jó, hogy az ember elmondhassa magáról, hogy fogSZAKorvos. A másik 4 közül pedig vannak olyanok (pl fogszabályozás), ami annyira differenciálódott az általános fogászattól, hogy aki erre szakosodik, az az esetek döntő többségében utána csak ezzel fog foglalkozni, mással nem.

Szóval mi 5 év után már dolgozhatunk, magánrendelni is lehet bármikor, még szakorvosi végzettséghez sem kötött (más kérdés, hogy speciel én ezzel a részével nem értek egyet, de ez személyes vélemény). Nincs kötelező ügyelet (szemben az általános orvosokkal) és itt aztán tényleg csak tőled függ, hogy mennyit dolgozol/mennyit keresel. Egy jó szakember, aki kedves a betegekkel és jól tud érzésteleníteni, nagyon hamar bevonzza a magán betegeket, akiknek köszönhető a fogorvosok jó fizetése (sajnos a TB nem sokkal támogatja a körzetes rendelő felszereltségét és az orvos/asszisztens fizetése is sokkal kevesebb amúgy, mint azt sokan hiszik, minden fogorvos fő bevételi forrása a magán pacientúrában rejlik).

Igen, az kellemetlen, mikor a saját ismerősöm vágja a képembe, hogy utálja a fogorvosokat. De én nagyon élvezem azt, mikor bejön a beteg halálfélelemmel és mégis jókedvűen távozik. Ez fantasztikus érzés. Az ember itt kiélheti művészi, gyógyító és tervezői vénáját egyaránt.

Idegesítő emberek meg mindnehol vannak. A páciensek nagy része valójában normális, csak elvétve akad 1-1 olyan, aki kellemetlenkedik, de azt gondolom, ilyen minden szakmában van. Én nagyon szeretek emberekkel dolgozni és óriási türelmem is van hozzájuk. Húztam már úgy fogat, hogy előtte 15 percet kellett beszélgetnem a beteggel, hogy megnyugodjon. De nekem ez nem teher, ellenkezőleg. Kifejezetten az ilyenekkel szeretek foglalkozni :)

2017. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Váó! Ment a zöld. :)
2017. márc. 1. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!