Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért kerül több százezer...

Miért kerül több százezer ft-ba egy fogsor?

Figyelt kérdés
A fogorvosom szerint nekem a fogpótlások + koronák 846.000 ft-ba lenne. Semmi extra, sima porcelán koronák meg a pótlások hídra felrakva. Szinte kizártnak tartom hogy ez akár csak a töredékébe is kerülne ennek.
2017. márc. 2. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
igen sajnos. hogy miért ennyi azt nem tudom, de felháborító mikor sokan 100-120 ezret keresnek egy hónapban, és ebből mire ennyit félreteszünk...siralom...
2017. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valaki tételesen levezethetné nekem hogy pontosan mely tételekből áll össze ez a majd 1 milla.
2017. márc. 2. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Természetesen maga az elkészítés nem kerül ennyibe, csak elkérnek érte ennyit. Mivel fogak nélkül nemigen tudunk táplálkozni, kénytelenek vagyunk akármennyit rájuk költeni. A fogorvosok kivételes helyzetben vannak, csak nem értem, miért. Külön képzik őket a többi orvostól, gyakorlatilag szinte teljesen elkülönül a fogorvosi ellátás az összes többitől, és a TB csak az egészen alapvető kezeléseket támogatja, ami persze nagyjából senkinek nem elegendő. Nonszensz az egész.
2017. márc. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Épp ezen háborgok. Miért van az, hogy a 80 éves mamikának bármiféle mérlegelés nélkül megcsinálják a közel 2 millás csípőprotézis műtétet, holott lehet h 1 hónap múlva valami másba egyébként is meghal? Másnak meg életében 1X sem állják a fogsorát. Hihetetlen...
2017. márc. 3. 00:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj el másik fogorvoshoz és kérj ott is árajánlatot, ez elég soknak tűnik, bár nem írtad, hogy hány fog, milyen korona, stb.
2017. márc. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fogászati porcelán (vagy cirkónium) a legdrágább kategóriájú fogpótlás. Egy darab teljes porcelán korona kb. 70-80 ezer forint (a fogméret is számít), ezt még meg kell szorozni a pótolni kívánt helyek számával. Ez eddig csak a korona volt, de ezt rá is kell rakni valamire (fog lecsiszolása, váz, kapcsok, elhorgonyzási elemek...). És csak ezután lehet számolni a fogorvosi és fogtechnikai munka árával (lenyomatok, mintakészítés, vázpróba, csiszolás, próba, átadás).

A TB árakról meg annyit hogy az OEP az árszabásnál mindig figyelembe veszi hogy miért van szükség az adott orvostechnikai eszközre. Tehát leginkább akkor támogat, ha bizonyítottan a beteg önhibáján kívül van szüksége egy fogpótlásra. Például bár nagyon szigorú szabályok vannak erre, de lehetséges akár fogászati implantátum behelyezése is TB-vel (gyerekkori fogbalesetnél, ha megfelel a speciális feltételeknek és sikeres elbírálást kap). Azt is beszámítják, hogy az élet velejárója hogy az ember idős korában elveszíti a fogait, ezért 60 év felett igényelhető kedvezmény. Minden más fogpótlást igénylő fogelvesztés a rossz szájhigiénia következménye. Hogy őszinte legyek én meg inkább fizetem az adómat a 2 milliós csípőprotézisekért, mint olyan emberekért, akik nem tudnak fogat mosni.

2017. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os:


Sima porcelán korona/fog.


A többivel amit írtál, részben vitatkoznék:


1: a 90 éves mamika/papuka miért ér annyit, hogy simán megkapják a 2 millás csípőprotézist? Igazából semmi haszna, max az öreg jobban fogja magát érezni. Nem arról van szó hogy le kell az öregeket sz*rni, mert véletlenül sem. Csak ha az megy, akkor a fogászat miért nem? Pl miért jelent önhibán kívüli beavatkozást, ha nem tudok menni, és összetöröm magam?

2, fogmosás: sajnos gyerekkoromban volt kivehető fogszabályzóm, amit csak éjszakára kellett használni. Én már akkor mondtam hogy ez nem lesz jó, mivel az a része ami a fogakat szabályozta, rozsdamentes acélból volt. Namost ugye mint tudjuk, ez a sín elég szorosan illeszkedett a fogaimra, elöl különösen, de hátul is ugyanilyen fémből készült kapcsok tartották. Ez a fém szerkezet viszont minden egyes kivétel-berakás esetén "gyönyörűen" ledörgölte a fogzománcot. Innentől kezdve, b*szhattam én a fogmosást, gyakorlatilag minden fogam tönkrement amihez ez a cucc hozzáért. Amihez nem, annak gyakorlatilag semmi baja. Hogy is van ez? Egy régebbi fogorvosomnak ezt megemlítettem, de olyan szinten leb*szott hogy csak na, mondván hogy nem kéne a kezelésre fogni.... na az volt utolsó találkozásunk.

2017. márc. 3. 17:13
 8/10 anonim ***** válasza:

1.A szájhigiénia mindenki saját felelőssége, ezt nem lehet sem a fogorvosra sem a TB-re hárítani. A szuvasodás kizárólag a fog plakk okozta demineralizálódásának eredménye, amit rendszeres és alapos fogmosással meg lehetne előzni. Genetikai okok persze lehetnek, de ez azt is jelenti hogy a fogak eleve szuvasan jöttek elő. Az pedig nem genetikai ok, hogy a szüleim rossz fogmosási szokásait tanultam meg.

A másik dolog a fogkő. Az emberek sokszor évtizedekig elvannak vele a szájukban és csak akkor mennek vele fogászatra, ha már annyira lenyomta az ínyt és a fogágyat hogy meglazult a fog. Pedig ha félévente leszedetik, akkor ez egy abszolút fájdalommentes beavatkozás és egyébként ez is része az alap szájhigiéniának.

" Pl miért jelent önhibán kívüli beavatkozást, ha nem tudok menni, és összetöröm magam? " Mert az élet velejárója hogy az ember megöregszik, és előbb-utóbb meghal. Az idős kor az egészségügy minden területén speciális ellátást igényel.

2. A zománc az emberi szervezet legkeményebb anyaga. A kopását csak kémiai anyagok (savak) vagy vele azonos vagy keményebb anyagok okozhatják. Egy hajlítható rozsdamentes acél pedig nem tartozik ezek közé, hiszen direkt úgy tervezték hogy ne okozzon kárt a fogakban (megjegyzem hogy a zománchoz használatos fogászati fúrók mind gyémánt borításúak vagy vídiák). Nem ettől mentek tönkre a fogaid, hanem azért mert nem tisztítottad és fertőtlenítetted a fogszabályzót a berakás előtt.

6. voltam

2017. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fogkefével mindig tisztán volt tartva a fogszabályzó, ahogy a doki mondta. Ha nem mostam volna a fogaim, akkor mind szétment volna. De érdekes módon csak azok vannak tönkremenve amihez az a sz*r hozzáért...
2017. márc. 3. 22:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítő folyadékba is be volt áztatva? Simán a fogkefével való lemosás nem elég. Napközben be kell áztatni neomagnolos vízbe (vagy lehet klórhexamedes oldat is), sőt időnként érdemes kifőzni, mint a cumikat vagy a rágókákat.
2017. márc. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!