Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tönkretettem a fogam? [FOTÓ]

Tönkretettem a fogam? [FOTÓ]

Figyelt kérdés

Ma elestem az esős úton biciklivel, és foggal érkeztem a betonra. Látszanak a betondarabok a fogzománcban, és feltűnően megrepedt, itt a fotóm: [link]


Alapból nem fáj már, csak ha levegőt veszek a számon át. Azóta nem merek szilárdat enni, csak testhőmérsékletűre melegített pépes turmixot. Fogkefével megmosni sem merem. (Azért nem, mert nem tudom mennyin múlik, hogy teljesen letörjön a fogam fele, vagy tovább sérüljön a fogzománc.)


Holnap megyek fogorvoshoz, de érdekelnek a válaszok, több szem többet lát. Kíváncsi vagyok, mi lenne, ha nem mennék fogorvoshoz. Kíváncsi vagyok, mi lenne, ha szilárdat ennék, hideget innék, megmosnám alaposan. Kíváncsi vagyok, mi lesz ha fogorvoshoz megyek, és azután.



2017. márc. 5. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen tönkretetted. Majd a doki megmondja hogy pótlás vagy cserés lesz.
2017. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kép. A fogad cserés.
2017. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyél szilárdat, sőt 6 hétig ne is terheld ezt a fogat. Fogmosást semmiképp se hagyd ki, ez nem indok rá - illetve pont arra indok most kivételesen alapos legyél. Öblögess antibakteriális szájvízzel, vagy ha nincs otthon akkor sós vízzel (2dl. vízbe 2 kanál só). Holnap mindenképp fogorvos. Kell egy röntgen, mert előfordulhat hogy a gyökere is megrepedt. Mindenképpen valamilyen pótlás lesz belőle, ha ép a gyökere: élpótlás tömőanyaggal vagy korona, esetleg héj. Minden attól függ hogy mi lesz majd a röntgenen.
2017. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.


Elmentem fogorvoshoz még a baleset után. A fogzománc fluorozására szolgáló 25 g-os Elmex géllel kentem a fogamat a tanácsának megfelelően, emlékeim szerint naponta, amíg el nem fogyott. Rágásra azóta sem használom, de rendszeresen, alaposan, óvatosan mosom normál fogkrémmel, és fogselymet is használok. Azóta is rendben van, se pótlás, se csere nem történt, csak a gél és a kímélés. Már a hűvösebb ételre és a szájon légzésre sem érzékeny. Egyébként röntgen nem volt, csak átvilágította a fogamat.

2018. jan. 6. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!