Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan védhetném jobban a...

Hogyan védhetném jobban a fogaimat ha genetikai okokból hajlamosak a fogszuvasodásra? (többi leni)

Figyelt kérdés

Anyum családjában nagyon sok a fogprobléma, ő kéthavonta járja a fogorvost évtizedek óta, szinte tönkrementek a fogai. Nem vagyunk igénytelenek, de én régebben évekig kicsit elhanyagoltam a fogmosást...de azóta rendesen mostam a fogam, sőt, egy éve már napi 2-szer mosok fogat, Listerine szájvizet használok szintén napi 2-szer és esténként fogselyem. Dohányozni kb. 2 havonta egyszer ha úgy van rágyújtok 1 vagy 2 szálra, de ennél sose többet.

Nem sok édességet eszem, édes üdítőket meg csokit szinte egyáltalán... mindent megteszek a szájápolásért, mégis sokszor volt lyukas fogam annak ellenére hogy a fogorvos is többször mondta hogy milyen igényesen mosom a fogaimat... van egy elég stabil fájdalomküszöböm, sose szoktam érzéstelenítést kérni. Most másodszorra jártam úgy hogy az idegig ellyukadt a fogam; az első esetben betömték csak, és akkor sem kértem érzéstelenítést, kibírtam. Most viszont gyökérkezelték ezt a fogamat és valami olyan embertelenül fájt érzéstelenítéssel együtt, hogy majdnem elsírtam magam. És teljesen kétségbe vagyok esve hogy ugyanúgy járok mint édesanyám és életem végéig járhatom a fogorvost ilyen szörnyűségekkel. Úgy érzem nekem nincs ennyi erőm, már ez az első gyökérkezelés is teljesen kikészített... tényleg bármit megtennék akár minden falat után fogat mosnék de azt mondják hiábavaló ha egyszer ezt örököltem...

Nincs valami tippetek, hiperszuper fogkrém, vagy szájvíz, bármi ami egy kicsit is segítene?

Nagyon köszönöm a válaszokat..



2017. márc. 17. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen fogkrémet használsz? Nekem a Elmex segitett hasonlo problémán.
2017. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Változó, Colgate-et általában. Elmexet sokan dicsérik, jó ötlet, köszönöm szépes!
2017. márc. 17. 20:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elmex gél (gyógyszertárban lehet kapni, heti 1x kell használni) nagyon jó a szuvasodás megelőzésére. De igazából a mindenféle szerektől eltekintve a legfontosabb a fogmosási technikád. Egyszerűbb egy videóban megmutatni: https://www.youtube.com/watch?v=fe4qy8BKCLw&t=61s https://www.youtube.com/watch?v=bZDx7clyZNk
2017. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!