Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2-3 évevérzik az ínyem fogmosá...

2-3 évevérzik az ínyem fogmosáskor. Most 2-3 hónapja viszont van, hogy magától is vagy ha picit hozzáérek. Szemmel láthatóan bevan gyulladva?

Figyelt kérdés
Amitől aggódom, hogy olyan helyen is vérzik ahol nincs begyulladva. Olvastam, hogy ez akár leukémia tünete is lehet? Eléggé aggodom! Köszönöm!

2017. márc. 24. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Az elmúlt 2-3 évben mikor felkerestél több fogdokit ezzel a problémával mit mondtak?

Amúgy csodálom h még a fogaid megvannak és nem hullottak ki, menj el a dokihoz. Lehet bármi, bár én arra gyanakodnék hogy inkább elhanyagolt gyulladás.

2017. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fogíny probléma, menj el leszedetni a fogköveket és ecseteld az ínyed pl.: Gingisol plusz oldattal naponta kétszer, vegyél extra lágy fogkefét és Meridol fogkrémet, a fogaidat körkörösen mosd, ne vizszintesen sikáld, és egyél C vitamint.

Amúgy rengeteg embernek vérzik az ínye és nem leukémiás, ettől független egy vérvétel nem árt, abból kiderül, hogy van-e valamilyen gond, esetleg milyen vitaminhiányod van.

2017. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is vérzett. Fogorvos leszedte a fogkövet, attól volt gyulladt és javasolták, hogy használjak elektromos fogkefét a kézi fogmosás helyett, az megelőzi a fogkő és az ínygyulladás kialakulását (vagy ha hagyományos, akkor valóban körkörös mozdulatokkal kell mosni a fog és az íny találkozásánál). Ez nem betegség, hanem rossz fogmosási technika kérdése...
2017. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Akkor is ha magától is szokott nem csak fogmosáskor?
2017. jún. 1. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet még C vitamin hiány is tetézi, tankold fel magad vitaminnal.
2017. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!