Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Még menthetőek a fogaim? Képek!

Még menthetőek a fogaim? Képek!

Figyelt kérdés

A probléma főleg ugye, ez a Spongebob dolog, ez fogycsíra hiány miatt van. Meg hogy rendszeres mosás ellenére romlanak.


Csak erős idegzetűeknek:

[link]


[link]


[link] (itt bal ildalt az a kis csillogó: húzásnál benthagytak egy szilánkot és az rohad 😔)


Én arra gondoltam, hogy műtéttel a megfelelő helyekre teszik a fogaim, s az üres helyekre pedig implantátumot ültetnek, ahol kell ott meg a lehető legjobb, legészrevehetetlenebb anyaggal tömnek.

Nem tudom ez mennyire lehetséges, de félek egyenlőre elmenni a dokihoz, nem akarom hallani ha csak fogszabályozóval lehet rajta segíteni, vagy esetleg még azzal sem 😢.

De már elég magas összeget sikerűlt összegyűjtenem erre a célra, szerintetek ha lehet úgy, ahogyan írtam, akkor az kb. mennyibe fog kerülni?


Előre is köszi!



2017. márc. 25. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem az embereket. Itt mindenki azt hiszi,hogy egy orvos helyett majd itt gyk-n fogja megkapni a választ egy olyan témára amiben nem sok mindenki jártas. Menj el egy fogorvoshoz és majd ő elmondja,hogy mit lehet vele kezdeni. (Amúgy is a fogorvostól nem félni kell. Ő azért van,hogy segitsen)
2017. márc. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Majd elmegyek, de azért szeretném ha nagyvonalakban valaki leírná, hogy mit várjak.

Amúgy is sajnos félek az emberektől és nem akarok nagyon meglepődni.


Azért köszi a választ!

2017. márc. 25. 00:53
 3/9 anonim ***** válasza:

nem egyeNlőre, hanem egyelőre (nem bántás, csak info)


Annyira egyedi a problémád, hogy erre árajánlatot laikus nem fog tudni mondani. Kivizsgálásra menj fogorvoshoz. Nem tudom hol élsz, de én Pesten Dr. Szentesi Ágnessel (Dikodent) meg vagyok elégedve.

2017. márc. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ettől ezerszer rosszabb állapotú fogazatok vannak. Ne aggódj, ezt simán helyre hozzák. Látszik, hogy mosod, szép fehérek, a többit meg majd a fogorvos korrigálja.
2017. márc. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is próbálom menteni a fogaim, amíg lehet.


Én majd nyáron a munkával akarok venni 3 db koronát a két 1-es fogamra és talán (nekem bal) felső 2-es fogamra.

Darabja 50-70 EFT körül mozog, ez ami a legélethűbb elvileg, a többit előtte kifehéríttetném (Igazából csak a színükkel van bajom, meg nekem lehet pótolni kell a csontot is, de úgy érzem az rendbe fog jönni).


Ha netán nagyon rosszra fordulna, de ne.. akkor implantátummal, azt 2 millióra számoltam(alsó és felső teljes, oda meg kell egy ideiglenes is, mert akkor sokáig fog nélkül lennél az utolsó húzástól számítva.

De egy darab jó minőségű implantátum kb 200 EFT + a felépítmény. (Így tudom, de nézz utána.)


Nekem is folyamat romlanak, pedig mosom is, meg úgy is eszek hogy amiatt se legyen semmi.

Most D vitamint kezdtem el szedni + C vitamin(Napi 3-6 ezer mg) + multivitamin, kíváncsi vagyok. De nekem talán sokat segített az elmex márkás fogkrémek és szájvizek + foggél, meg a sensodune fogselyem (kicsi a fogközem), illetve az is hozzá fog járulni, hogy napi egyszer eszek, meg talán 1-2x csipegetek.

A genetikában nem annyira hiszek, biztos az én kezemnek is dolga van benne, bár tény az egész családnak lassan már műfoga van.


Érdekesség, youtube: A fogak kétféle elváltozásáról (ujmedicina, biologika)


Amúgy talán tényleg a fogszabályzó lenne a jó, aztán pedig az implantátum etc amint helyre áll.

Bár tudom hosszú folyamat lenne... De annál dönts ami neked megfelelő, mert mosolyogni így tényleg nehéz, megértelek hogy siettetni akarod.


De ezt orvossal kellene megbeszélned, egy magándokinál.

2017. márc. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
vélhetően fogszabályozóval (alsó-felső) rendbe lehetne tenni.
2017. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Kellene egy panoráma röntgen. Alul megvannak a bölcsességfogaid, a kérdés az hogy felül is vannak-e (és ha vannak akkor lesz-e elég helyük kibújni).

2. Fogkő levétel. Mielőtt bármilyen beavatkozást elkezdenének, fontos a maximális szájhigiénia és ebbe beletartozik a fogkő levétel is.

3. A felső frenulomát (ajakfék) le kellene metszeni. Akár mit is terveznek, az ott útban van. Egyébként a 2-es csírahiányoknál elég gyakori hogy ez a kis szövetdarab nagyobb az átlagnál és ezért széttolja a metszőket - és velük együtt az egész fogsort. Pillanatok alatt megvan, akár sima felületi érzéstelenítéssel is (lidocain spray) és ha kauterrel csinálják, akkor varrni sem kell. Ja és igen, azt a szilánkot is ki lehetne fordítani.

4. Fogszabályzás. Mindenképp ez lenne a jobb megoldás. Anyagilag is olcsóbb és tulajdonképpen nincs egészségügyi kockázata (mint egy implantátumnak, ami kilökődhet). A típusról, árakról és a kezelés időtartamáról viszont a fogorvosodat kell megkérdezned, mert ezekhez kellene egy kész kezelési terv.

2017. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó, de implantátum mindenképpen kell, nem? Egyszerűen kevés a fogam. (Am fent baloldali bölcsesség fogam már elkezdett nőni.)
2017. márc. 25. 15:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. A szemfogat be lehet csiszolni metszőfog alakúra és akkor már csak a kisőrlőt kell előrébb vonni. A nagyőrlőket már komplikáltabb lenne mozgatni (főleg mivel kell egy fix pont és ez a 6-os szokott lenni), de ha van bölcsességfog, az jó eséllyel előrébb tolhatja őket. Ezért lenne jó egy röntgennel kezdeni, hogy látni lehessen a gyökerek pozícióját. Ha nincs bölcsességfog (vagy szabálytalanul fekszik), akkor viszont nagyobb az esélye a fogpótlásnak.

A fogszabályzást egyébként ne úgy képzeld hogy a fogakat egymás helyére rakosgatjuk. A gyökércsúcsnak fix helyen kell maradnia, különben elszakad a főidegtől és elhal a fog. Az állcsontokat kell megformázni: szűkíteni/tágítani, vagy a fogak behúzásával a csontot átépíteni (nyomás irányába a csont leépül, és közben a fog túloldalán felépül). Ezért kellene először egy nagyon alapos és egyéni átvizsgálás (röntgen, lenyomatból mintakészítés, akár csontsűrűség vizsgálat, a harapás beállítása...). Csak ezután lehet arról beszélni hogy milyen kezelés lehetséges és hogy szükséges-e mellette fogpótlás.

Igazuk van az előttem szólóknak, hogy ezt így neten keresztül nem lehet intézni: el kell menni a fogorvoshoz. Amit biztos hogy meg kell csinálni azokat már leírtam: röntgen, fogkő leszedés, a szilánk kiszedése és a frenulectómia.

2017. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!