Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elhalt tejfog húzásához hány...

Elhalt tejfog húzásához hány injekciót adnak?

Figyelt kérdés

Maradt egy tejfogam, alatta nincs csíra. 3-4 éve lyukas lett, iszonyatosan szenvedtem, annyira fájt, be is volt gyulladva. Aztán elmúlt a fájdalom, elhalt a fog (azóta se fáj). 2 éve készüllt fogszabályzás céljából röntgen, akkor a tejfog gyökere már félig fel volt szívódva. A korona kb fele már nincs is meg, egyszerűen elrohadt. A fog maga mozog. Nem olyan durvan, de mozog.


A fogszabályzós orvosom (aki egyben a sima fogorvosom is) 1 het mulva fogja kihúzni ezt a fogam. Nem mondott semmit róla. Nagyon félek a tűtől, a fogtöméseket is mindig érzéstelenítés nélkül kértem (annak ellenére, hogy az orvos ezt nagyon ellenezte a lyukak mélysége miatt).


Viszont a foghúzáshoz inkább kérek majd injekciót. Hányat ad?


2017. ápr. 9. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Mozgó tejfog kihúzásához teljesen felesleges az injekció, nem fáj.
2017. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam mozgatni a fogam, hogy ne kelljen kihúzni, de ha erősebbet rántottam rajta, nekem már az is fájt. Meg ha ráhaparok valami kemény de, akkor is rossz. Szóval a húzás szerintem elég durva lenne érzéstelenítés nélkül :D
2017. ápr. 9. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Biztos, hogy tejfog az a fog?
2017. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy szuri biztos elég. Ennek a fognak a gyökere már felszívódott, igazából csak az íny tartja, elég ha az zsibbad. Még az is lehet h sima érzéstelenítő zselé és megtenné!
2017. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nyáron töltöm a 19-t.


Igen, biztosan tejfog. Sokáig csak éjszakai fogszabályzóm volt, már akkor is tudta az orvos, hogy nincs alatta csontfog csíra. A fogszabályzást abba is hagytam, mert ijesztgetett, hogy implantátum kell, és kepzelhetitek, 14 évesen hogy reagáltam... :D


Szóval utána már nem is jártam többet fogszabályzásra, valahogy így alakult, anyával megbeszéltük. Csak közben kilyukadt ez a tejfog, és egyértelművé vált, hogy ezt ki kell húzni. Találtam egy olyan fogszabályzóst, aki az implantátum helyett csak simán összehúzná a lyukat. Illetve mivel félkészen hagytam ott kisebb koromban a fogszabályzást, most kb az elejétől kellett kezdeni az egész procedúrát. Most viszont rendes rögzített készülékem van.


Egyébként kisebb koromból rémlik, hogy húztak mozgó tejfogat, és akkor se kaptam injekciót, viszont abban a pillanatban belehasított a fájdalom, amikor elszakadtak az inak.

2017. ápr. 9. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!