Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fém vagy porcelán fogszabályzó...

Fém vagy porcelán fogszabályzóm legyen?

Figyelt kérdés

Lesz fogszabályzóm két évre, viszont nem tudom eldönteni hogy milyen legyen.

A fém fogszabályzó 140,000 Ft egy állkapocsra, míg a porcelán 160,000. Megmutatta mindkettőt a fogorvosom, szinte ugyan olyan alakjuk volt, csak ugye látványuk volt más. Megéri 20-20 ezerrel többet költeni a porcelánra, vagy maradjak a fémnél?

Hallottam hogy talán a porcelán beszíneződik, és lassabb vele a fogszabályzás. Igazak ezek?



2017. ápr. 20. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem színeződik be, nagyon jól néz ki. Lehet néha egy kicsit lassabb vele a fogszabályozás, mert kevesebb fokozat van rajta, de antiallergén például, ami plusz pont.
2017. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 A kerámiának viszont van egy olyan negatívuma hogy merevebb, nehezebb leszedni és sokszor a zománccal együtt pattan le. Szerintem ha nem vagy kifejezetten fémallergiás, akkor nem éri meg a kerámia.
2017. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól még hogy a brackettek kerámiák az ív fém lesz benne. És fehér gumiligatúrákkal rögzítik az ívet, ami két aktiválás között eléggé besárgul. Persze még így is kevésbé feltűnő mint a fém. Idő szempontjából egyforma.
2017. ápr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem fém volt, fél év után már imádtam. Amikor leszedték 3 év után, akkor pedig sajnáltam. Nagyon megszerettem és teljesen megszoktam hogy fém sin van a fogaimon. Nem ciki, ha erre gondolsz.
2017. ápr. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a porcelánt ajánlom, nem színeződik, nincsenek rajta látható gumigyűrűk sem, esztétikum szempontjából mindenképpen előnyösebb.(A drót mondjuk kartávolságon belülről már látszik, viszont messzebbről egyáltalán nem feltűnő.)

Viszont ez is ugyanúgy "feltöri" a szádat és a kajamaradékot is ugyanúgy összeszedi.

Én utólag is a porcelánt választanám, az enyém egyáltalán nem sárgul, szerintem nem is lassabb vele a folyamat.

2017. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a fémet ajánlom ha nincs fémallergiád. Ami fontos lehet sokkal inkább hogy önligírozósat rakass fel. Gyorsabb és kényelmesebb és 150böl megvan egy ív. Nekem is ilyen van és fém és nagyonjó! Kinézet szempontjábol meg fém sokkal szexibb szerintem( nyilván csajokon, mivel srác vagyok)! Mutasd ki hogy van a fogadon foxi, a mai világban elrejteni azt hogy törődsz magaddal és igényes vagy nyilván hülyeség! Hagy lássák mások is! Hidd el brutál szexi :) szoval fém és önligírozós! A Damon Q az egyik legjobb! 28F
2017. ápr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

#6: Te valami troll vagy? A Damon sokkal drágább 150-nél. Tudod miről van itt szó?


[link]


Ne kamuzzátok már be, hogy a fém ennél szebb!

2017. ápr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!