Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudtok olyan átlagos fogkrémet...

Ignis Subdialis kérdése:

Tudtok olyan átlagos fogkrémet, amiben xilit (nyírfacukor) az édesítőszer?

Figyelt kérdés

Nem azokra a fogkrémekre gondolok, amik amiatt kerülnek háromszor annyiba, mert a xilittel akarja eladni őket a gyártó, hanem szimpla mezei fogkrémekre, amiket xilittel édesítenek. Ha történt olyan, hogy elolvastad egy fogkrém összetételét és xilit volt benne, pedig azt nem emelte ki a leírás vagy a fogkrém felirata, melyik volt ez a fogkrém?


Bioboltok és webshopok kínálatában több xilites fogkrém is van, de én normál fogkrémet keresek, melyben mellékesen xilit is van - ha érthető a különbség.



2017. ápr. 22. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogkrémekben leginkább sodium saccharint használnak édesítőszerként. A hagyományos cukroktól annyiban különbözik hogy nincs tápértéke, ezért a szuvasodást okozó baktériumokra nincs hatással. Gyermekfogkrémekben van főleg, illetve ízesített szájvizekben.
2017. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tudom milyen édesítőszer(ek) fordul(nak) elő nagy számban a fogkrémekben, a kérdésem nem erről szól, de megpróbálom pontosítani:

Tehát előfordulhat, hogy a gyártó a fogkrémben lecseréli csak úgy az addig használt édesítőszert xilitre, így én arra lennék kíváncsi, hogy találkozott-e valaki olyan mezei fogkrémmel, amiben xilit az édesítőszer.

(Rágógumik esetében ugyanez a helyzet, de ott már találtam olyan teljesen átlagos külsejű/árú példányt, amiben xilit van.)

2017. ápr. 23. 10:49
 3/7 anonim válasza:
Blend-a-med 3D WHITE LUXE Glamorous White [link]
2017. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de ebben azt írják szorbitol van, nem xilit: [link]
2017. máj. 14. 20:42
 5/7 anonim válasza:

A linken amit küldtél egy korábbi verziója volt, már más a csomagolása is. És sajna szacharin meg szorbitol is van benne, viszont ott a xilit is

[link]

2017. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nenedent gyerekfogkrém. A gyerekeim használják, de néha én is szoktam, egész jó.
2017. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
DM-ben láttam ilyen termékeket, meg nem esküszöm a márkákra, de talán Parodontaxnak valamelyike és Himalaya. Fluoridmentesek voltak, emlékeim szerint ez volt rájuk írva kiemelten, én pont a xilittartalmuk miatt nem vettem meg őket. Bocsi, hogy nem emlékszem pontosan melyik fajták voltak.
2017. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!