Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van hogy egyes emberekne...

Miért van hogy egyes embereknek "rohad a foga"? Fogínysorvadás?

Figyelt kérdés

Láttam olyat néhány emberen, meg régi filmekben nagyon sűrűn, hogy az alsó foguknál nincs rajta az így. Ez a fogínyorvadás úgy tudom, de még láttam olyat, hogy a színe is szürke. Én nagyon félek ettől, hogy ez lesz nekem. Nagyon gusztustalan, én inkább csókolóznék fogatlan emberrel, mint akinél ilyenek a fogak.

A fogkőnek lehet valami szerepe ebben, hiszen nekem volt vele problémám, és előjöhet így is, bár azt mondta az orvos hogy visszajöhet az íny, ha csak kicsit van gond még.


24 F



2017. ápr. 26. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Van akinek ápolatlanság miatt alakul ki, de van akinek genetika, hogy hamar tönkremegy.
2017. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyökérkezelt fogaim szürkék.

Nem tudok velük mit csinálni.

Nincs pénz uj fogsorra. :D

2017. ápr. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak: a gyökérkezelt fogakat belülről ki lehet fehéríteni és nem is túl költséges a dolog. Kérdezz rá az orvosodnál!

Kedves Kérdező!

Buzony ez a fogkő és az elhanyagolt szájhigiénia következménye. Ha genetikai hajlammal rendelkezzel, akkor még jobban oda kell figyelni. Az elszíneződés lehet maga a fogkő kávé fogyasztás valamint dohányzés eredménye. A dohányzás egyébként jellemző, ezeknél az embereknél, és súlyosbítja is a betegséget, ugyanis lenyomja az íny immunválaszát.

2017. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem dohányzok, de lehet valamiféle genetikai hajlam, naponta 3 szor mosok fogat és igyis mindig kijön a fogkő, sűrűn járok orvoshoz vele.
2017. ápr. 27. 08:49
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 erről nem is tudtam, a fogorvosom azt mondta, hogy az szürke marad.

De akkor jobb ha keresek másikat..

2017. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!