Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért kell kihúzatni a bölcses...

Miért kell kihúzatni a bölcsesség fogat?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 01:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kijött nemrég,és azért,mert ha rosszul nő ki,tolja előre a fogakat,plusz majd mindig begyullad,meg ilyenek,csak a gond lesz vele.
2010. máj. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nekem most nől..fura mert 2 hétig fáj aztán 1 hétig semmi..aztán megint..stb..egyre sürübben..tegnap majdnem agyvérzést kaptam annyira fájt..és ezért kicsit izgat hogy kikéne huzatni..de hát elsem képzelem hogy mennyire fájhat..én megvadulnék az tuti F/17
2010. máj. 15. 01:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Figyu,nekem is sokáig tartott amíg kibújt.Aztán volt 4nap,amikor azt hittem az állandó fájdalomtól hogy meghalok,kataflánt vettem be rá folyamatban,az csillapította néha negyed órára.Azért fájt ugye,mert ahogy töri át az ínyt,az ezzel jár.Mondta a doki előtte,hogy vegyük ki,csak nem mertem belevágni:)Na most azóta nem fáj,de akkora fog jött ki hátul,hogy mindig bazergálja ott az ínyt,tehát előbb-utóbb ki kell vetetnem.
2010. máj. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
teljesen egészséges,nem látsz rajta lukat,de be szokott gyulladni.hát ezért.
2010. máj. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 yuda ***** válasza:
59%
39 éves vagyok. 18 éves koromban kibújtak a bölcsesség fogaim-kicsit fájt,kicsit begyulladt -de miután kijöttek,azóta teljesen egészségesek a mai napig és semmi gond nincs velük. Nem is értem miért kellene máshogy hozzáállni, mint a többi foghoz -csak mert később jön ki? hmm. ..
2010. máj. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 16. 17:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell kihúzni, ha semmi baja. HA viszont elkezd szuvasodni, akkor nem érdemes tömni, mert könnyebben romlik mint a többi, meg igazán sok szükséged sincs rá, egyszerűbb megszabadulni tőle.

Azt hiszem a felsők könnyen kijönnek, az alsók ragaszkodóbbak.

2010. máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
akinek pl fogszabályzója van (mint nekem:D) mindenképpen ki kell huzatni majd, ugyanis ha kibújnak könnyen összetorlódhatnak miatta fogak, tönkre mehet a szépen kiegyenesített fogsor:) de ez másoknál is fennállhat, mármint akinek nem volt fogszabija. valamint amíg még nem bújt ki addig a legjobb kihúzatni, mert akkor nem fáj annyira az egész, kiveszik az íny alól (tudom brutálisan hangzik de nemis az:)) és egész életedben nem lesz vele problémád. azért is szokták ajánlani a fogorvosok, mert annyira hátul van, hogy nehéz tisztítani ezáltal hamar elromlik, és tényleg olyankor úgyis ki kell húzni. meghát amikor kinő sem túl kellemes érzés, úgy hallottam. szóval rédemes és akkor egész életedben nem lesz már vele gond:)
2010. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat...úgy döntöttem szólok a haveromnak és ácskalapáccsal kiveretem az összes fogamat...úgy már nem lesz gond velük..max. szopogatom a rántott húst.
2010. máj. 24. 02:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ugyanaz volt a problémám mint Neked, néha irgalmatlanul elkezdett fájni a fogam. Amikor már több napon keresztül nem hagyta abba elmentem fogorvoshoz, ahol megröntgenezték, és kiderült hogy ferdén nő, nyomja a másikat. Szájsebészeten kiszedték. nem volt vészes utólag belegondolva, de alapból nagyon félek minden kórházi dologtól. Kaptam érzéstelenítőt, nem éreztem lényegében a műtétből semmit még a fogam is megtarthattam:) Bent kellett maradnom két éjszakát a kórházban. Utólag fájt egy kicsit, és úgy néztem ki mint egy hörcsög aki bevett egy görögdinnyét a szájába, de túlélhető volt. Csak a horkoló öregnénik nem a füll orr gégészeten akikkel egy szobában voltam:D:D
2010. máj. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!