Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés után gyulladásra utaló...

Tömés után gyulladásra utaló tünet?

Figyelt kérdés

2 napja tömték be az egyik alső elülső fogam.

Maga a tömés folytán nagy fájdalmam nem volt, de azért éreztem hogy közel a fogideg.

A dr is jelezte, nagy volt a lyuk.

Gyógyszert is tett a fehér tömés alá.

Azt mondta hogy szedjek egy kis Cataflam-ot hogy elkerüljük a begyulladást, mivel valamennyire be lesz, és érzékeny is lehet, nyilalhat is eleinte.

Namost hidegre melegre nem érzékeny, nyilaló fájdalmam még nem volt, de néha néha kocogtatásra (tengely írányú) sajnos azért érezni hogy érzékeny. Nem fáj de érzékeny. Ez elmúlhat később?

Csak mert amennyire én tudom, idővel a fogideg visszahuzódhat a fog tömés alatt, és rendbe jöhet a fog, tehát az hogy kocogtatásra kicsit érzékeny, azt jelzi hogy a fog gyógyulgat, kérdés átesik e ez a folyamat a "bedurranásba". Jól gondolom?


2017. máj. 1. 14:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha kocogásra fáj az már régen rossz. Kocogásra az elhalt fogak fájnak, vagyis tulajdonképpen nem is a fog, hanem a gyökércsúcs körüli csont. Itt már ne várj semmilyen visszahúzódást, hanem menj vissza és mondd el a panaszokat!

Egy fog. assz.

2017. máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!