Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Cserszömörcés szájvíz foghúzás...

Cserszömörcés szájvíz foghúzás után?

Figyelt kérdés

Szombaton 5kor húzták két fogamat egyet felül meg egy rágót alul (utolsó előttit). A felső simán kijött gond nélkül pedig pocsék állapotban volt a helyével sincs gondom nem is érzem. Viszont az alsót bele kellett törnie a dokinak h kitudja venni mert letört korábban és kanállal tisztította a helyét de most szó szerint a szám közepéig van szétnyílva.

Még inni se tudok mert olyankor rossz de amúgy nem zavar aludni is tudok.

Olvastam, hogy a cserszömörcés szájvíz segíti az összehúzódását, a tapasztalatok érdekelnének vagy tippek hogy szépen gyorsan begyógyuljon.


2017. máj. 8. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Pár napig nem szabad öblögetni, ki ne öblítsd belőle a vérdugót, ami védi a sebet a fertőzéstől.

Ha annyira szét van nyílva, akkor nem értem miért nem varrta össze a sebet. Nem tudom elképzelni, hogyan lehet a szád közepéig szétnyilva, de ha ez igaz, akkor lehet össze kellene varratnod.

2017. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem széles a nyílás csak van. nem nem öblögetem csak veszek a számba és jobbra balra öntögetem kb 10 mp-ig
2017. máj. 8. 15:00
 3/6 A kérdező kommentje:
amúgy az alsó fognál még egy kicsit megvan duzzadva az arcom, borogatom folyamatosan napi 2x 3x az kb mennyi idő alatt megy le?
2017. máj. 8. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha így megkínoztak azzal a foggal, akkor kell pár nap, hogy a duzzanat lemenjen. Szerintem ilyen finoman se öblögess, be fog az gyógyulni magától is, körülötte moshatod óvatosan amikor fogat mosol, de a sebbe jobb ha nem megy bele semmi.
2017. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobb helyeken az ilyesmit össze varrják és tesznek bele fertőtlenítő pasztillát ami a csontseb gyógyulását is elősegíti.


Ha ez nem történt meg a szájvíz biztosan segít de szerintem nem túl sokat.


Cataflamot szoktak ilyenkor szedni hogy nehogy elfertőződjön (fél dózisút lehet kapni recept nélkül), van olyan orvos aki antibiotikumot is felír ha durva a seb.


gondolom SZTKban voltál...

2017. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi :) neem nem SZTK.
2017. máj. 9. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!