Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A panorámaröntgen minden...

A panorámaröntgen minden hibát megmutat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


2 hónapja csináltam panorámaröngtent és egy hosszú kezelésen vagyok túl. 1gyökérkezelt fog 10 fúrt fog és 1 húzás.

Na most a probléma az hogy az egyik fúrt metszőfogam ha erősebben megkocogtatom akkor minimálisan érzékeny. Nem olyan durván mint mikor a gyökérkezelt fogamat kocogtatta meg. Ráadásul nem mindegyik kocogtatásra érzem csak némelyiknél akkor is kicsit.

Ezt a fogat ma fúrták és amikor 1héttel ezelőtt megkocogtattam a felső fogaimat akkor nem igazán éreztem ezt a problémát.


Panorámaröngten alapján nem mondta az orvos hogy ezt gyökérkezelnie kéne és szerintem nem is fúrt rajta olyan sokat.


Ennek ellenére szerintetek ennek a fognak is annyi?


2017. máj. 24. 22:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Tömés után nagyon gyakoriak a posztoperatív fájdalmak, amelyek néhány hét alatt elmúlnak.

Egyébként nem mutat ki mindent, de egy átnézeti képnek tökéletes. A felületes szuvasodások sokszor nem látszanak vagy nem egyértelműen, de ez sem baj, mert szuvasodast nem csak röntgennel lehet detektálni és az esetek nagy részében önmagában ilyen indikációval nem is készítenek röntgen. A szuvasodas ugyanis ránézésre is felismerhető, ha laikus szemnek nem is.

2017. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!